KÁVAFEST 2018: Není káva jako káva

Úvodní obrázek článku

Týdenní oslavy kávy se budou ve Zlínském kraji konat tradičně ve dnech 1. až 7. října. Nově se do nich zapojí i restaurace, které pracují s kávou a mají zájem udržovat vysoký standard jejího servisu. „Loni jsme přišli s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli zapojené podniky. Sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. Protože se lidem líbily, nabídneme je i letos,“ uvádí organizátor akce Jaroslav Střecha.

Kavárny i restaurace zapojené do týdenního kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava. Letos pořadatelé počítají, že se do akce zapojí cca třicet podniků. Některé z nich budou nové, přidají se kavárny či restaurace i na Vsetínsku, což loni nebylo.

Na týdenní oslavu kávy v zapojených podnicích pak navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října, nově v prostorách Kongresového centra. „Stejně jako každý rok i letos bude akce spojena s mnoha zajímavými přednáškami. Ty se budou konat v prostorách Malého sálu Kongresového centra s kapacitou až 140 míst. Loni na zámku byly přednášky ve venkovním prostoru a některým lidem už bylo zima, což tedy letos nehrozí. K dispozici bude také šatna pro návštěvníky. Stejně jako loni počítáme s dětským koutkem,“ pokračoval Jaroslav Střecha. Výhodou je i dostupné podzemní parkoviště Kongresového centra a fakt, že je Kongresové centrum v centru Zlína a dobře dostupné MHD.

V rámci Dne kávy se uskuteční opět mini trh kávy, celodenní přednášky o kávě, degustace káv (je lepší si rezervovat místo předem pro omezenou kapacitu) a workshop Udělej si vlastní espresso, kdy si lidé budou moci pod dohledem baristy udělat svoje espresso. Bližší informace k festivalu najdete na www.KavaFest.cz a průběžně na Facebooku www.facebook.com/KavaFest