FAM Trip pro pracovníky informačních center

Úvodní obrázek článku

Než začne sezóna, potkáváme se s našimi íčkaři a íčkařkami na takovém malém výletě. Proč? Jednak abychom se pořádně potkali osobně mezi sebou a mohli si trochu popovídat. To by se ale dalo udělat v kavárně nebo v některém šikovném infocentru, že jo? My ale chceme, aby ti, kdo na íčkách pracují, zažili nová turistická místa na vlastní kůži a mohli o nich vyprávět dál. Kromě toho jsou lidé z íček těmi nejlepšími testery turistické infrastruktury, a dokážou raz dva odhalit, kde by mohla být slabá místa nebo naopak potenciál pro propojení. Proto jsme s pracovníky informačních center v destinaci Zlínsko a Luhačovicko vyrazili 3. 5. 2023 na poznávací cestu.

 

Letos jsme vyrazili do nově otevřené expozice NKP Ploština, která bere dech. Zastavili jsme se také na nedaleké nové rozhledně u Vysokého Pole a odpoledne si u kávy v Čokoládovém království povídali o tom, jaké to bylo. Díky tomu jsme společně dali dohromady soupis podnětů pro marketingovou komunikaci celé Ploštiny, zjistili jsme, že:

  • propagační materiály tohoto místa by mohly zahrnovat i širší okolí s podobnými tématy,
  • diskutovali jsme možnosti jazykových mutací materiálů i expozice,
  • zjistili jsme, že by bylo potřeba vylepšit navigaci k místu a spoustu dalšího. 

Nová expozice na Ploštině je úžasné místo, a kdybychom tam nevyrazili v této skupině s íčkaři, asi bychom jen řekli: Wow, běžte tam. Takhle teď máme spoustu podnětů pro další rozvoj tohoto zvláštního místa, lidé z informačních center ví přesně kudy kam návštěvníky navigovat, a navíc jsme se zase trochu poznali. A to je při práci na společných tématech asi to nejcennější. 

Zvládli jsme se již potkat se zástupci NKP Ploštiny a předali jsme cenné podněty z naší návštěvy. Společně s naším partnerem Mikroregion Valašské Klobucko budeme nápomocni při komunikaci Ploštiny. První úkoly již máme rozdané.