Svatováclavské hody Brumov-Bylnice

  • Datum konání:24.9. - 25.9.2022
  • Organizátor:Brumov-Bylnice
  • Místo konání:Brumov-Bylnice
  • Kontaktní osoba:Mgr. Michaela Krůželová
  • Telefon:734 308 613
Úvodní obrázek článku

Brumov-Bylnice – Srdečně všechny zveme na náměstí do Brumova-Bylnice, kde se poslední zářijový víkend uskuteční Svatováclavské slavnosti. Nenechte si ujít víkend plný vynikajícího jídla, burčáku, regionálních výrobků či ručně vyráběných produktů. Chybět nebude ani pestrá nabídka kulturního programu na sobotu i neděli.

Návštěvníky už z dálky jistě přiláká vůně pořádné flákoty z rudimovské farmy „Maso z lúky“, sladké francouzské „Palačinky od Amélie“, vynikající guláš hasičů z Brumova, trdelníky, valašské frgály, bramboráky, langoše a mnoho dalšího…

 

Sobotní  program zahájí Svatováclavský trh, který nabídne širokou škálu lokálních produktů. Těšit se můžete na výborný med z Maděrovce, koření, cukrovinky, perníčky, keramiku, ručně šité doplňky, květiny, dřevěné hračky či dětské knížky a další. Dopolední program zpestří místní folklorní uskupení Trávnica a vystoupení dětí z MŠ Brumov-Bylnice a Svatý Štěpán. Odpoledne se děti mohou zabavit
u dětského představení O rybáři a rybce v podání divadla Teartr Rajdo. K poslechu zahraje cimbálovka Musica Folklorica a sobotní den završí koncert kapely Horizont.

 

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci nahlédnout do stánku Tona Wooden,
kde odhalíme nově vznikající dřevěný betlém pro naše město, který se umístil v rámci participativního rozpočtu města. Tvořivé děti (i rodiče) jistě ocení kreativní dílničku Ruce v akci.

 

Nedělní program odstartuje ve 13 hodin opět divadelním představením pro děti Karkulka červená. Odpoledne zpříjemní návštěvníkům místní dechová hudba Brumovjanka a kapela Docuku. Náměstí v neděli provoní také vůně čerstvé kávy od holek z U nás kafe.

 

Srdečně všechny zveme!