Na kole k rozhledně v Hostišové a ještě o kousek dál

Dneska žádné lesní cesty, náročné sjezdy nebo neznačené trasy. Nene. Dneska se s Adamem vydáme hezky po cyklostezce. Uvidíme rozhlednu, pokocháme se výhledy nejen Zlínska a Luhačovicka, ale i Kroměřížska, a nezapomeneme ani na sladkou zastávku s kouskem výborného dortu nebo koláče. Kde? Čtěte dál.  

Start a cíl: Otrokovice Štěrkoviště
Vzdálenost: 50 km
Doba jízdy: 3 h
Náročnost: pro začátečníky a mírně pokročilé
NÁŠ TIP: V první části cesty doporučujeme používat mapu, ať nesjedete z plánované trasy. 

Mapa cyklovýlet Hostišová a KuroviceMísta k navštívení: Rozhledna Hostišová, Mlsná kočka (Holešov), Kurovický lom (Kurovice)

Vyjíždíme z rekreační oblasti otrokovického Štěrkoviště po cyklostezce směrem na Tlumačov – Skály. Podjedeme koleje směrem doprava a projedeme skrze hřebčín stále rovně, dokud se nevynoříme na hlavní cestě č. 438. Tu přejedeme a polní cestou se dostaneme až do obce Sazovice. Zde se rovně kolem kostela vydáme na další polní cestu. Po ní přijedeme až k „letišti“, odkud nás asfaltová cesta dovede do obce Hostišová.cyklovýlet HostišováPo značkách se vydáme k rozhledně. Tím se současně dostaneme k lesní cestě, po které pojedeme dál, dokud se nenapojíme na žlutě značenou stezku. Této stezky se budeme držet až na rozcestí „Pod rozhlednou“. Rozhledna HostišováOdtud zaměníme žlutou za modrou stezku. Po ní projedeme Fryšták a napojíme se na cyklo-cestu č. 5036, která nás dovede až do Holešova. Na náměstí doporučujeme zastávku na něco dobrého na zub v kavárně Mlsná kočka. Mlsná kočka HolešovFoto: FB Mlsná kočka

Z Holešova pokračujeme dál přes obec Ludslavice až do Kurovic, kde využijte možnost koupání v Kurovickém lomu. K němu se dostanete stezkou č. 5271. Na ni pak později navazuje stezka č. 5181, která nás dostanete zpět do Otrokovic.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete. 

 

  • Na kole k rozhledně v Hostišové a ještě o kousek dál

V okolí také najdete