Na silničním kole k Baťovu kanálu a na vyhlídku

Krásná a nepříliš obtížná trasa vede z Napajedel podél řeky Moravy, minete plavební komoru Baťova kanálu a vydáte se na krásné vyhlídky nad Halenkovicemi a Žlutavou. Ideální i pro děti nebo když se chcete jen tak projet. 

 Trasa výletu vede z napajedelského přístaviště, odkud pojedete po silnici kolem řeky Moravy až do Spytihněvi. Ve Spytihněvi vás čeká přejezd velkého jezu, u kterého najdete také jednu z unikátních plavebních komor Baťova kanálu

Kam na kolo Zlínsko a LuhačovickoJez na řece Moravě ve Spythněvi. Hned vedle je plavební komora s vyhlídkou a velmi povedeným občerstvením. 


Tip: Ve Spytihněvi se můžete napojit na Baťův kanál a projet se kolem něj až do Starého města


Rovinky bylo dost, ze Spytihněvi už si vyšlápnete trochu do kopce. Po cyklotrase 5015 vyjedete na krásné vyhlídky nad Halenkovicemi, odkud se vám otevře výhled na Otrokovice i vzdálenější Zlín. 

Kam na kolo Zlín Luhačovice Otrokovice VizoviceVyhlídka Maková nad Žlutavou a Halenkovicemi. 

Celá trasa vede po silnici a z Halenkovic vás zavede také na kopcovitou Žlutavu, kde potkáte Minizoo Žlutava i trojmezí Valašska, Slovácka a Hané. Sjezd do Otrokovic pak bude doslova za odměnu.

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Vizovice, Otrokovice

Místo nad Žlutavou, kde se potkává Valašsko, Slovácko a Haná.

Přejedete bělovský jez, projedete kolem Společenského domu a v parku si můžete prohlédnout sochy Jana Antonína a Tomáše Baťových. V létě se můžete okoupat “Na Štěrkáči”. Cestou tam projedete čtvrtí Baťov - Bahňák, která je plná stoletých baťovských domečků z červených cihel. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Otrokovice, VizoviceSpolečenský  dům (kdysi hotel Baťov) je postaven do tvaru trojramenné vrtule na počest tragického úmrtí T. Bati při letecké nehodě v roce 1932. 

Kam na kolo Otrokovice, Zlín, Luhačovice, Vizovice

V parku u Společenského domu potkáte sochy Jana Antonína a Tomáše Baťových. 

Podél řeky Moravy pak dojedete zpátky do Napajedel. Kdyby vám vyschlo v krku, stavte se cestou na pivo v Pivovaru Chmelnice. Nebo zavítejte do místního muzea, kde najdete expozici Hřiště hraček.

Kam ještě vyrazit? 

  • Na silničním kole k Baťovu kanálu a na vyhlídku

V okolí také najdete