Na kole stezkami Branou do Chřibů

Krásná trasa, která vede z velké časti lesem a polními cestami, otevírá cestu z Otrokovic do chřibského pohoří. Vyřádíte se na bajku, ale hodí se i jako odpolední projížďka nebo výlet pro začínající bajkery. 

Začít můžete už klasicky u přístaviště v Otrokovicích. Vydejte se proti proudu Moravy až k bělovskému jezu, překročte řeku a vyšlápněte si to nahoru na Bělov. U křížku na konci dědiny je krásný výhled na Otrokovice a na řeku Moravu.

Kam na kolo Otrokovice, Vizovice, Zlín, LuhačoviceKamenný kříž nad obcí Bělov. Odtud je krásně vidět na celé Otrokovice a řeku Moravu. 

Po Stezce Bělova si můžete udělat malou odbočku až k Lojzově studánce. Trasa ale vede dál na Novou Dědinu, odkud se budete vracet přes Žlutavu. 

 Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Otrokovice, Vizovice

Žlutava se svými sady, minizoo, pumptrackem i trojmezím Valašska, Slovácka a Hané je super místo na výlet.

Kam na kolo Zlín a Otrokovice

Na Žlutavě potkáte krásnou Farmu a minizoo Žlutava, můžete se stavit na vyhlídku Sady a vyfotit se na trojmezí Hané, Slovácka a Valašska. Cestou zpět vás pak čeká pěkný sešup k Moravě a odtud až do výchozí bodu - přístaviště v Otrokovicích, kde si za odměnu můžete dát pivko nebo limču.

Otrokovice s typickými domy z červených cihel. 

Kam ještě vyrazit? 

  • Na kole stezkami Branou do Chřibů

V okolí také najdete