Na kole okruhem Zlínské padesátky

Zlínská padesátka je závod, který závodníky vede ze Zlína kolem baťovských domků, ale taky do Malenovic na hrad nebo k majáku na Tlusté. Už od začátku je to celé pěkně do kopce, ale je to skvělý okruh na odpolední poježděníčko kolem Zlína. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, OtrokoviceNa téhle trase umí vyhládnout. Postará se o vás Bistrotéka Valachy

Zlín má obrovskou výhodu v tom, že leží prakticky přímo u lesa. Z náměstí je to do přírody coby cihlou dohodil, a díky tomu se tu mohou jezdit taky závody, jako je Zlínská padesátka. Na kolo nasednete téměř v samém centru Zlína, po pár stech metrech jste v lese a jedete si pěkně stoupavou pěšinkou na Tlustou horu a odtud k malenovickému hradu. Kdybyste si chtěli z trasy malinko odbočit, hned kousek od hradu najdete v lese namotané maličké MTB hřiště, které si můžete s radostí projet. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, OtrokoviceHrad Malenovice. Trasa Zlínské padesátky ho sice objíždí, ale uznejte, tohle musíte vidět. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, Otrokovice

Udělat si odbočku na hrad Malenovice rozhodně stojí za to. Ve správě ho má Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně a jsou tu krásné interiéry i expozice. Nejen v hradě, ale i v přilehlé hradní hájence. 

Kam na kolo Zlín, Luhačovice, OtrokoviceBývalá hradní hájenka, ve které dnes najdete expozici Dřevo, proutí, sláma. 

Od hradu vede cesta dál kolem vyhlídky nad Malenovicemi k rozcestníku Pod Tlustou horu, od kterého si vyšlápnete až k vysílači na Tlusté, kterému se říká také "Maják". Od Majáku odbočíte směrem na Kudlov a odtud pak lesní pěšinou pěkně zase zpátky na start. Závodníci tohle jezdí třikrát dokola, záleží jen na vás, jestli se s nimi chcete poměřit. Jestli ale dáváte přednost pohodičce, navrhujeme projet si trasu jednou a udělat si zastávku v Kolibě U Černého medvěda, v Pivovaru Malenovice nebo v Bistrotéce Valachy.

Kam dál na kolo ve Zlíně a okolí? 

 

  • Na kole okruhem Zlínské padesátky

V okolí také najdete