Velký lázeňský okruh na kole

Velký lázeňský okruh, to je to nejhezčí, co můžete na bajku v okolí Luhačovic zažít. Trasa stavěná pro horská kola, která vás provede okolím Luhačovic až na vrch Komonec a zase zpátky dolů. 

Náš tip: Ideální okruh pro elektrokola. Půjčit si je můžete v BIFU Sport Shop u luhačovického nádraží. 

Luhačovická přehrada v Pozlovicích

Tentokrát začínáme na březích Luhačovické přehrady. Kolem kempu se po žluté vydáme až nahoru na Nevšovou a za krásnými výhledy na Petrůvku. Ano, je to hodně do kopce, ale slibujeme, že ta krajina nahoře stojí za to.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Uherský Brod, Bílé KarpatyLuhačovské Zálesí je plné luk, pastvin a dlouhých strání s krásnými výhledy. 

Z Petrůvky to střihněte stráněmi nad Luhačovicemi na Ovčírnu a Okrouhlou a sjeďte k Biskupicím. Čeká nás prohlídka protějšího kopce. Z Biskupic vyšlápněte nahoru na Horní Dvůr, kde dodnes stojí bývalý zámecký statek. Po pravé ruce uvidíte Luhačovice, po levé zase Uherský Brod a Slovácko.

Kam na kolo Luhačovice, Zlín, Vizovické Vrchy, Bílé KarpatyHorní Dvůr nad Luhačovicemi. Sem je to sice do kopce, ale krásně se projedete a uvidíte Slovácko i Bílé Karpaty. 

Cesta stoupá dál až na Řetechov a směrem k poutnímu kostelíku Malenisko. Tentokrát k němu ale nesjíždějte, trasa pokračuje nad kostelem ke zřícenině Starý Světlov a kolem vrchu Komonec. Kdo by měl chuť, může si tu projet i krásné Komonecké stezky, namotané v lese kolem vrcholu. Vy ostatní už to ale můžete vzít zpátky k přehradě a cestou se ještě zastavit na kafe nebo dokonce na koupání v hotelu Vega na loukách nad ní. 

Sjezd k Luhačovické přehradě v Pozlovicích. 

Hotel Vega už má trochu novější kabátek než na fotce, přibyl tu infinity pool, rekonstruované wellness a taky apartmánové chatičky. Super tip na ubytko. 

 Kam ještě na kolo v okolí Luhačovic?

  • Velký lázeňský okruh na kole

V okolí také najdete