Na kole Vizovickou hřebenovkou

To nejkrásnější z okolí Vizovic, z podhůří Bílých Karpat a Vizovických vrchů najdete na trase závodu Bratřejovské kotáry. Můžete si ho projet i mimo soutěž a objevit tak valašský Olymp Klášťov, lovecký zámeček Trubiska a krásnou kopcovitou krajinu kolem. 


Bratřejovské kotáry

Závod, který pořádá obec Bratřejov, se koná ve druhé polovině srpna. Na trasu závodu patří horská kola, ale mimo soutěž se na start můžete postavit i s elektrokolem. Trasa vede po nejkrásnějším okolí Bratřejova a my jsme si ji vypůjčili pro tento výlet. 


Bratřejovské kotáry, Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, ZlínKrásné lesní traily na trase závodu Bratřejovské kotáry. 

Závod sice běžně začíná v Bratřejově, my jsme si ale trasu malinko upravili tak, abcyhom mohli začít ve Vizovicích. Čeká nás krásná, ale poměrná náročná trasa dlouhá 30 Km. Z Vizovic si kolem statku Dubovsko vyšlápnete až k prameni U Josefky. Klikatou pěšinou pojedete dál na Papradnou a odtud budete stoupat až na Klášťov. Tady kdysi stávalo velkomoravské hradiště a dodnes tu místní nachází pozůstatky nářadí a střepů. 

Náš tip: Líbí se vám na Klášťově? Udělejte si pěší výlet z Vysokého Pole přes kapličku na Bojatíně a kolem památníku Ploština až na Klášťov. 

Vrchol Klášťova, Kam na kolo Vizovické vrchy a VizoviceVrchol Klášťova, pravěké hradisko a později také první obětiště Velké Moravy

Další cesta vás zavede pod vrch Svéradov, svezete se malým kouskem Hornolidečské magistrály a budete pokračovat dál kolem loveckého zámeku Trubiska až k Pozděchovu. Tady rozhodně nešetřili, protože v obci najdete hned dva velké kostely. Kolem je ale nádherná příroda plná klidu, pastviny s pasoucími se stády krav a nekonečné lesy, které vesničku objímají ze všech stran. Pokochejte se. 

Kam na kolo Vizovické vrchy, Vizovice, ZlínBratřejovské kotáry a krásná krajina kolem Pozděchova. 

Přes rozcestí Tanečnice to vezměte dál na Ublo, odtud na Bratřejov a přes louky a pastviny nad Lhotskem zase pěkně zpátky do Vizovic. Máte za sebou přes 30 kilometrů krásnou krajinou. Pokud si potřebujete odpočinou, stavte se do zámeckého parku. Jestli vás ale lákají památky, určitě navštivte Zámek Vizovice, Distillery Land Rudolfa Jelínka nebo Pavilon Expo v KOMA Modular

Kam ještě vyrazit? 

  • Na kole Vizovickou hřebenovkou

V okolí také najdete