Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod

Vezmete za kliku a před vámi se otevře tajuplná chodba plná obrázků. Branou věcí vstupujete do pestrého světa Jana Amose Komenského, noříte se do hlubin poznání a lidského vědění a odejte odtud jiní, než jste přišli.

Místo, kde se Jan Amos Komenský narodil, není tak úplně přesně známo. Byl to Uherský Brod, Nivnice nebo Komňa. Tak nebo tak, v Uherském Brodě vyrostl a Moravu už navždy považoval za svou vlast a domov, přestože procestoval celou Evropu. A právě doma, v Uherském Brodě, najdete velkolepou expozici, která mapuje jeho život i všechnu práci, kterou vykonal ve prospěch lidstva, vědění a poznání. A vy právě stojíte na jejím okraji.JAK Uherský Brod

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě se věnuje životu Učitele národů, jeho práci, dílům, která vytvořil i tomu, jak dodnes působí na školství po celém světě. Hned na kraji expozice se dozvíte, jak svět vypadal v 16. století, kdy Jan vyrůstal právě tady v Uherském Brodě.JAK muzeum Uherský BrodV dalších částech už se ponoříte hlouběji do studnic poznání, a to místy téměř doslovně. Nahlédnete do staré studny, kde se zrcadlí svět, kterým Komenský bloudil při hledání klidného místa, kde by mohl tvořit a psát. Zasednete do starých školních lavic, prozkoumáte Labyrint i Cestu světla.JAK muzeum Uherský BrodNa expozici týkající se všeho, co Jan Amos Komenský vytvořil, kde a jak žil, čemu věřil a na čem pracoval se podílely desítky lidí. Kurátoři, historici, komeniologové, výtvarníci, pedagogové. Povedlo se jim vcelku unikátní a interaktivní dílo, za kterým stojí se do Uherského Brodu vydat. A děti vezměte s sebou.

KDE se UBYTOVAT PŘI NÁVŠTĚVĚ UHERSKÉHO BRODU A OKOLÍ?

Jen kousek od Uherského Brodu se nachází nejkrásnější moravské lázně Luhačovice. Doporučujeme se ubytovat tady:

Nebo si dopřejte ubytování ve Slavičíně, kde se nachází:

Ve Zlíně rozhodně stojí za to ubytovat se zde:

Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

  • Muzeum Jana Amose Komenského Uherský Brod
    Přemysla Otakara II. 37
    688 12 Uherský Brod
  • 572 63 22 889
  • muzeum@mjakub.cz

Info

V okolí také najdete