Planetární stezka začíná hned u nádraží. U prvního zastavení se dobře rozhlédněte. Zatímco ostatní planetky jsou vytvořeny z žulových koulí, Slunce by bylo tak obrovské, že si musí vystačit s obrysem na zemi. Planetární stezka vám naživo předvede nejen to, jak velký je rozdíl mezi velikostí planet, ale také to, jak daleko od sebe vlastně jsou. Žádný obrázek na papíře to nikdy tak dobře nevystihne.Planety a vesmírná tělesa jsou na jednotlivých zastaveních vytvořeny z kamenů z celého světa. Ty jsou vybrány tak, aby co nejvěrněji připomínaly strukturu nebo barvu daného tělesa. Jednotlivá zastavení také naznačují poměrovou vzdálenost planet od Slunce. Uvidíte sami, jak titěrné vám budou některé planety připadat.Stezka vede až za město, kde končí panelem o hranicích sluneční soustavy. Co byste ale cestou rozhodně neměli minout, je Digitální planetárium. Najdete ho v Domě kultury jen pár kroků od náměstí. Nás tudy provázel člověk nejpovolanější. Hvězdář a orlojář v jedné osobě, pan Rostislav Rajchl. V rodině je už třetím hvězdářem v řadě a většinu vesmírných projektů má v Uherském Brodě na svědomí právě on. A že je i orlojářem? Inu, každý čtvrtek totiž chodí natahovat orloj na radnici. Ale o tom si povíme někdy jindy.V planetáriu se zaboříte do sedačky a nad hlavou se vám roztančí hvězdy a souhvězdí, dozvíte se něco o planetách, o vesmírných tělesech i o cestách do vesmíru. Mezi hvězdami nad vámi se odehrává jedno velké dobrodružství, proti kterému jsme my, lidé, jen drobounkou částicí prachu ztracenou v čase.Planetární stezka i planetárium jsou i pro menší děti, které už tuší něco o tom, že na nebi v noci svítí hvězdičky. Projděte se mezi barevnými planetami a nechejte na sebe trochu zapůsobit tu dechberoucí obrovitost známého vesmíru.
Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.
Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?
Co dělat ve Valašských Kloboukách? Kam na výlet z Valašských Klobouk? Co dělat, když prší? Kam na jídlo a kávu?
Pokud chceš být na chvíli valašský král. Stražní hrad valašského království. Kousek od Brumova-Bylnice. Líp chutná se slivovicí.
Kam vyrazit za rojem zářivých perseid? Na Valašské Klobucko! Světelný smog je tu velmi malý a najdete tu nádherně romantická místa k pozorování hvězd.
Pokud miluješ art, miluješ Zlín. Pecky českého a slovenského výtvarného umění 19. až 21. století v baťovských kulisách. Art!
Na cestě cykloparkem nás čekají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Singletrack, který slibuje velkou porci zábavy.
Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem
7 míst, na kterých se nebudete mačkat s lidmi, ale která rozhodně musíte vidět. Bílé Karpaty odkrývají svá tajemství.
Tady se tančí, létá frisbee a cinkají sklenice s pivem a vínem. To je Park desetiletí v ČR.
Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.
Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.