Stezka zdraví na Tlusté hoře je lesní oáza jen asi 10 minut nad městem. Dopravit se můžete nejblíže třeba MHDčkem na zastávku Sportovní hala - kde linky 7, 11, 12, 13, 14 a 90 mají konečnou nebo jinými linkami na zastávky Nám. Práce (v obou směrech). Pokud si pro přiblížení vyberete auto, můžete ho nechat na parkovišti mezi točnou MHD a Sportovní halou Novesta v ul. U Zimního stadionu. Už tady se nacházíte na “modré” Cyrilometodějské stezce směrem ke Kolibě U Černého medvěda, po které se vydáte vzhůru. Po cca 500 metrech dorazíte na rozcestí a výchozí bod Stezky zdraví a za dalších 700 metrů dorazíte k altánu u Lesního hřiště. K altánu a vrchní části hřiště se dostanete i s kočárky, ale po jeho celém území však budete s kočárkem zápasit jen stěží.
Hřiště je rozděleno na několik částí, je členité a rozkládá se v několika úrovních tamního lesíka, takže k jiným částem hřiště musíte jít po přírodních schodech, dřevěném mostě nebo strmé stráni. Najdete tu herní prvky pro mladší i starší děti, ale i pro dospělé, takže se tu zabaví celá rodina.
Kdybyste se náhodou na stezce chtěli zdržet, vezměte si svačinku s sebou, protože v blízkém okolí není žádná občerstvovací stanice. Nejblíže od stezky si můžete dát něco dobrého na Náměstí Práce ve zrekonstruovaném Obchodním domě například v restauraci Budvarka nebo Bistrotéka Valachy, která v přízemní Kornuterii nabízí také jídla jen do ruky.
Na Stezku zdraví se dostanete i z opačné strany z kopce od vysílače zvaného Maják. Opět se můžete nechat vyvézt městskou dopravou (autobusem č. 31 na zastávku Maják, točna. Odtud se vydáte po “zelené” a po cca 1 kilometru na rozcestí odbočíte na “modrou” Cyrilometodějskou stezku. Po dalším 1,5 kilometru dorazíte k altánu u lesního hřiště. Zpět do centra už je to pak jen kousek po cestě popsané výše.
Pro Zlínsko a Luhačovicko připravila
Zlínská matka Martina
Užijte si výlet v přírodě a pro další místa k cestování ve Zlíně a blízkém okolí sledujte web Zlínsko-Luhacovicko nebo instagramový profil zlinske_matky. Zlínsko a Luhačovicko její profil doporučje všem, kdo do Zlína cestují s dětmi. Najdete tu tipy na výlety, procházky, místa i lokální značky, které vás budou bavit.
Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.
Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?
Co dělat ve Valašských Kloboukách? Kam na výlet z Valašských Klobouk? Co dělat, když prší? Kam na jídlo a kávu?
Pokud chceš být na chvíli valašský král. Stražní hrad valašského království. Kousek od Brumova-Bylnice. Líp chutná se slivovicí.
Kam vyrazit za rojem zářivých perseid? Na Valašské Klobucko! Světelný smog je tu velmi malý a najdete tu nádherně romantická místa k pozorování hvězd.
Pokud miluješ art, miluješ Zlín. Pecky českého a slovenského výtvarného umění 19. až 21. století v baťovských kulisách. Art!
Na cestě cykloparkem nás čekají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Singletrack, který slibuje velkou porci zábavy.
Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem
7 míst, na kterých se nebudete mačkat s lidmi, ale která rozhodně musíte vidět. Bílé Karpaty odkrývají svá tajemství.
Tady se tančí, létá frisbee a cinkají sklenice s pivem a vínem. To je Park desetiletí v ČR.
Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.
Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.