Ačkoliv poslední ročník trienále v roce 2019 proběhl netradičně v interiéru galerie, v roce 2022, při příležitosti oslav 700 let města, plánuje galerie přehlídku opět přesunout do městského prostoru. Na to, jaká díla další ročník přinese, si budou tedy muset příznivci umění ještě chvíli počkat. Do té doby však mohou vyrazit po stopách výtvarných děl v exteriéru i veřejně přístupných interiérech Zlína s papírovou mapou nebo s její zkrácenou online verzí.
Mapu s výtvarnými díly ve veřejném prostoru připravila galerie v roce 2016 při příležitosti výstavního projektu Prostor Zlín – mapování veřejného prostoru. Kurátorka galerie a autorka mapy Ladislava Horňáková k němu uvedla: „Galerijní projekt Prostor Zlín představuje umělecká díla a výtvarné zásahy jako součást architektury a veřejných prostranství. Zprostředkováním setkání s díly v exteriérech města přispívá k poznání, rozvíjení a aktivnímu vztahu k těmto místům. Poukazuje na kulturně-historické hodnoty a umělecké tradice města a také na změny a někdy nenávratně ztracené hodnoty.“ Jedním z výstupů projektu byla také tato orientační mapa Zlína se soupisem a lokací výtvarných děl na území města, doplněná údaji o jejich autorech.
Mapu si zájemci mohou vyzvednout na recepci budovy 14 nebo 15, odkud svou trasu mohou rovnou zahájit. Na platformě 14|15 BAŤOVA INSITUTU se nyní setkají s dílem Vlna Zdeňka Šmída, která je zde dočasně při příležitosti výstavy Zlínský okruh VII. U vchodu budovy 14 zase uvidí dílo Petra Stanického s názvem #14. Dále mohou pokračovat podle libosti, čeká na ně více než 100 děl k objevování. Více informací na www.galeriezlin.cz.
Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?
Ve Zlíně:
Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:
Ve Slavičíně:
Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
Udělejte si výlet do Uherského Brodu - z místní planetární stezky a z digitálního planetária budou nadšené nejenom děti, ale taky dospělí.
Památník Ploština připomíná hrůzné události 2. světové války, které dopadly železnou pěstí na maličkou pasekářskou dědinku vysoko v kopcích. Jaké to tam bylo a je?
Co dělat ve Valašských Kloboukách? Kam na výlet z Valašských Klobouk? Co dělat, když prší? Kam na jídlo a kávu?
Pokud chceš být na chvíli valašský král. Stražní hrad valašského království. Kousek od Brumova-Bylnice. Líp chutná se slivovicí.
Kam vyrazit za rojem zářivých perseid? Na Valašské Klobucko! Světelný smog je tu velmi malý a najdete tu nádherně romantická místa k pozorování hvězd.
Pokud miluješ art, miluješ Zlín. Pecky českého a slovenského výtvarného umění 19. až 21. století v baťovských kulisách. Art!
Na cestě cykloparkem nás čekají technické sjezdy, příjemné stoupání, pár pěkných skoků i 60metrová dřevěná lávka zakroucená mezi stromy. Singletrack, který slibuje velkou porci zábavy.
Třem vesnicím, které se na sebe tisknou tak těsně, jako by je měl někdo přes noc roztrhnout, se neřekne jinak než Závrší. Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota leží těsně u hranice se Slovenskem
7 míst, na kterých se nebudete mačkat s lidmi, ale která rozhodně musíte vidět. Bílé Karpaty odkrývají svá tajemství.
Tady se tančí, létá frisbee a cinkají sklenice s pivem a vínem. To je Park desetiletí v ČR.
Region Valašsko je neodmyslitelně spjat se zemědělskou činností. Člověk po staletí utvářel krajinu tím, že v ní hospodařil.
Drobné domky, ve kterých kdysi žili skláři, tu stojí namačkané na sebe, mezi nimi vznikají drobná náměstíčka, která celé Sidonii dodávají zvláštní vzhled pohádkové vesničky.