Kamil a Dan postavili svou hutku na místě, které prozradí jen ubytovaným. To proto, abyste tu měli opravdu klid. Schovaní na stráních a loukách, bez lidí, jen sami se sebou nebo s těmi, koho máte nejraději. Jejich hutka stojí kousek od Luhačovic už od roku 2020. Zvenku vypadá jako plechový domeček na kolečkách, uvnitř je na maličkém prostoru všechen komfort, který byste chtěli mít. Kuchyňka, záchod, sprcha, patro na spaní, gauč na lenošení, jídelní stůl, krb i vinotéka.
Pro Dana a Kamila znamená glamping nejen únik do přírody, ale taky možnost přemýšlet o cestování a ubytování trochu jinak, než jsme zvyklí. Namísto luxusních hotelů hledají soukromí a jedinečnost, hotelové bazény vyměnili za přehradu dole pod kopcem, ke které se musí dojít, snídaňový bufet za jednoduché a dobré jídlo z lokálních surovin. Tahle hutka je natolik soběstačná, že když ji chtějí přestěhovat, zbude po ní jen několik otisků v zemi po pilonech, na kterých stála. Příspívají k tomu nejmodernější technologie, kterými je hutka vybavená (ano, na spalovací záchod jsme dost valili oči), a díky kterým to také není žádná levná záležitost.
Najít dobré místo pro takový glamping není vůbec jednoduché. Musí být dost daleko od hlavních cest, ale zase dost blízko na to, aby se v něm dalo pohodlně ubytovat. Musí mít nádherný výhled a za zády les, do kterého se můžete koukat z postýlky. Musí tu být dost tma na to, abyste mohli v noci pozorovat myriády hvězd, ale taky dost sluníčka, abyste si mohli dát ráno snídani na terásce. Letos už se hutka jednou stěhovala a tak mají kluci nejspíš docela dobrý přehled o krásných místech široko daleko, kdybyste se jich chtěli zeptat.
A kdo že sem jezdí? Hutka není ubytování pro partu kamarádů, ale spíš pro menší rodiny nebo páry. Jezdí sem z celé republiky, občas se ukáže i samostatný cestovatel, který se chce na víkend nebo na týden schovat někam do ticha a soukromí. Tady plyne čas pomalu a líně. V rytmu pomalu plynoucích mraků po obloze, v tichém šumění stromů a v zapadajícím slunci. Beze spěchu a bez nutnosti být neustále v pozoru a k dispozici.
Glamping je ideální místo na ubytování, když si chcete odpočinout, poznat krajinu a možná se i trochu zamyslet nad tím, čemu věnujete svůj čas a pozornost. Dejte si k tomu bylinkový čaj od Fryzelků z Vlachovic nebo voňavý šálek Lázeňské kávy a popřejte klukům, ať se jim daří hledat nová místa a možná jednou přijít s novým glampingovým nápadem. My už se na něj moc těšíme.
Baťovská trasa Zlínem aneb co rozhodně musíte vidět, abyste pochopili Zlín.
10+1 skvělých hudebních, výtvarných a designových festivalů na Zlínsku a Luhačovicku, které byste neměli propásnout.
Valašské Klobucko je místem, kde jsou tradice ještě pořád na denním pořádku. To nejkrásnější jsou možná mikulášské obchůzky, které se tu dodnes dodržují snad ve všech dědinách. Jak vypadají čertovské
Už podruhé vyšla ve Zlíně mapa lokálních tipů pro mladé (a duší mladé) cestovatele. Kromě Zlína se do evropského projektu zapojilo Brno, Praha a Ostrava.
Pokud miluješ art, miluješ Zlín. Pecky českého a slovenského výtvarného umění 19. až 21. století v baťovských kulisách. Art!
Jak probudit Šípkovou Růženku? Není to snadné, trvá to několik let a musíte si u toho hodně povídat s památkáři. Když se to ale povede, vznikne nádherné místo s lázněmi a nádherným ubytováním.
Takhle totiž chutná Zlín. V Obchodním domě voní Bistrotéka Valachy. Je plná místních delikates. Buď (chvilku) gourmet.
Sochy v krajině, dřevěné pozorovatelny, kaple z kovových plátů, které se houpou ve větru. V Šarovech roste Jiná krajina. Už jste ji viděli?
Hledáte opravdu výjimečný suvenýr ze Zlína? A co takhle skvělé, kvalitní ručně šité boty? Představujeme Vasky.
Ve Vizovicích vzniká něco jedinečného. Fo areálu firmy Koma Modular (tedy tam, kde se narodil) se přesouvá český pavilon z EXPO 2015 Miláno. Už brzy se na něj budete moci jít podívat.
Ano, wow. Tohle se hrozně povedlo. Jednak nádherný design crepérie na nové kolonádě, jednak jednoduchý koncept plný krásných detailů. Tleskáme, Salon de the.