Kafe a chlebíček: Vítejte v Melku

Dnes budeme pokračovat v toulání po Svitu, protože to nás neomrzí asi nikdy. A tentokrát nebudeme bloudit ani moc daleko. Na výbornou kávu, za skvělými dorty, svěžími saláty a taky za krásným interiérem chodíme do Melku. Tahle kavárna / fresh bar tu už je nějaký pátek, čest svému jménu teď dělá i s novým vedením.

Každý se občas potřebuje někam zašít. Melk je pro tohle ideální místo. Krásný interiér, pohodlné sedačky, obří gauč nebo klasické kavárenské stoly, pokud jim dáváte přednost. Posedíte si tady ale lépe, nemáte-li špatné svědomí z toho, že kolem neustále proudí štíhlí a vysportovaní návštěvníci fitcentra VitaSana, zatímco vy si cpete bříško čokoládovým dortem se šlehačkou. Ne? Pak je všechno v pořádku a děláte dobře. V Melku totiž číhá opravdu hromada návnad na mlsouny.

Zlínsko a Luhačovicko

Za pultem tu trůní několik úžasně nazdobených dortů, cheesecaků, rolád, chia pudingů, dezertů, chlebů s pomazánkami, salátů, chlebíčků, ovoce a zeleniny. Většina věcí je raw, bio nebo vegan.

Zlínsko a Luhačovicko

Název, který v holandštině znamená prostě a jednoduše „mléko“, jde dobře od pusy a kavárna ho nese od doby, kdy ho založili majitelé zlínské sýrárny. Od loňska má Melk na triku Alena Sirotová a ke slovíčku Melk přidala ještě holandské Koffie. Převzít kavárnu s tak dobrou pověstí je velkou výzvou, ale vypadá to, že se jí Alena ujala se ctí. V Melku je pořád živo. „Nedávno tu byl Lukáš Hejlík, když se toulal po Zlíně. Na českých sociálních sítích myslím momentálně neexistuje lepší pochvala,“ směje se Alena. Kromě Melku rozjíždí také novou kavárnu v Luhačovicích, ale energie má tolik, že by snad zvládla kavárny i tři.

Zlínsko a Luhačovicko

Stylovka tu jsou chlebíčky, a je to přesně to, co ve Zlíně chybí. Něco jako mléčný bar, kam si skočíte pro něco malého do ruky. Pokud to má být chlebíček z Melku, budeme nanejvýš spokojení. Česká klasika, na kterou jsme zvyklí, ale v kabátku k nakousnutí – řepa, tuňák, proteiny, kopřivy… nejlépe to, co má zrovna sezónu.

Zlínsko a Luhačovicko

Skvělá káva z pražírny v Otrokovicích, saláty, pomazánky, chlebíčky a dorty, jedinečný interiér šmrncnutý Skandinávií a samozřejmě i milá obsluha dělají z Melku místo, kam si prostě rádi skočíte pro kafe do ruky a něco na svačinu nebo se tam schováte před světem na celé odpoledne.

 
  • Kafe a chlebíček: Vítejte v Melku
    Jana Antonína Bati 5648
    76001 Zlín

V okolí také najdete