Dobré hnízdo, dobré jídlo

Tak se zdá, že se nám Malenovice tak nějak gastronomicky probouzejí. Kdysi významné centrum celého regionu je dnes městskou částí, která oplývá skvělým hradem, opraveným kinem a novým náměstíčkem. Poslední dobou se tu také rodí kvalitní restaurace, mezi nimi i Dobré hnízdo.

Podle názvu jsme tak trochu čekali, že tady budou samé domácí sýry a paštiky, chléb z pece, hodně zeleniny a nějaké dobré maso. Dobré hnízdo však zvolilo cestu burgerů, pasty a quesadillas a udělalo dobře. Na jídelníčku najdete také steaky a saláty, hlavní devizou tady ale jsou burgery.

 

V době obědů si tady nesednete. Výběr z šesti jídel sem táhne strávníky ze široka i daleka. U nás dnes vítězí thajské červené kari s grilovanou paprikou. Všechny židle jsou obsazené do posledního místečka, u dveří už čekají další hladoví obědáři.

Zlínsko a Luhačovicko

Dobré hnízdo je penzion a restaurace, která leží úplně mimo všechno dění. Daleko od centra Zlína, daleko od centra Malenovic. A přece se vyplatí sem zajít. Jednak máme tak nějak podvědomě rádi hospody, do kterých se vchází z nároží (protože to prostě patří k dobrým mravům), jednak tady točí Chotěboř no a pak tady samozřejmě mají dobré jídlo.

Zlínsko a Luhačovicko

V menu toho není přehnaně moc a dominují burgery s domácí houskou. K tomu nějaký steak, roastbeef, něco k pivu a vínu. Prostě jednoduché, rychlé a dobré. Doporučujeme procházku ze Zlína přes Tlustou horu na malenovický hrad a pak pokojně spočinout právě tady.

  • Dobré hnízdo, dobré jídlo
    Fügnerova 309
    76302 Malenovice
  • 773 969 118

V okolí také najdete