Bárka Zlín: na kávu a dobrý rum na loď

Jestli se bude v nejbližší době dělat anketa o nejstylovější kavárnu ve městě, měla by ji vyhrát nová Bárka. Bar a kafé na lodi. Už jen ten název je dokonalý. Loď na zlínské přehradě před několika lety osiřela a dlouho marně vyhlížela nového kapitána. Letos se na palubu nalodila Adéla Schmiedová a dala jí nový a zajímavý kurz. 

Zlín je město mnoha zvláštností. Kdo jiný může říct, že má deset minut od náměstí sjezdovku nebo přehradu? Zlín má obojí. Na hladině přehrady se navíc už dlouhá léta pohupuje výletní loď. Kdysi v ní sídlila restaurace, poslední dobou ale zela prázdnotou. A pak přišla Adéla.  

"Hledala jsem bydlení v okolí Zlína a našla jsem inzerát, který prodával loď. Kamennou kavárnu má dneska kde kdo, ale kavárnu na lodi? Tak jsem ji koupila," směje se nová kapitánka. Na lodi 5 let nikdo nebyl, všude byly závěje prachu a pavučin, všechno harampádí, které se nikam nehodilo tady zůstalo. Adéla si ale vyhrnula rukávy a pustila se do práce. Vybrousila zašlá prkna, natřela kajuty i palubu, vybavila kavárnu a na začátku roku otevřela.  

Kde se uprostřed Zlína loď vzala? Přivezl ji sem v roce 2005 místní podnikatel, aby v ní otevřel restauraci. Výletní loď vyrobili v šedesátých letech v Maďarsku, dlouhou dobu se plavila po Vranovské přehradě a vozila turisty. Dnes už je nepojízdná, ale pro kavárnu je to kouzelné místo. 

Nebyla by to správná loď, kdyby tady člověk nedostal kapku dobrého rumu. Výběrové rumy, skvělá káva, dorty a zákusky, něco malého na svačinku a k tomu celé to prostředí lodi jsou nádhernou kombinací pro denní kávu nebo večerní skleničku.

Na spodní palubě je bar s kuchyní, nahoře zase pokoj kapitánky a horní paluba. V létě to bude snad nejhezčí zahrádka ve Zlíně. Jenom si to představte - vlahý červencový večer, mírné vlnky na hladině, zářící světla lodi se odráží na hladině, hraje hudba a vy sedíte na horní palubě a dáváte si skleničku. Tento způsob léta... bude rozhodně stát za to. 

  • Bárka Zlín: na kávu a dobrý rum na loď
    Na Požáře
    76001 Zlín

V okolí také najdete