Park Komenského Zlín: Nejkrásnější chill-out

V létě se tu odpočívá, hraje se frisbee, chodí po slackline, pije se dobrá káva, korzuje, navečer na zahrádkách cinkají sklenice s pivem, voní tu poctivé burgery, děti si hrají na velkorysém hřišti. Jestli je někde ve městě krásně, pak je to tady. 

Nutno říct, že to tak nebývalo. Park Komenského, který leží mezí "starým" baťovským Zlínem s továrnou, obchodním domem, kinem a internáty, a mezi "novým" Zlínem s náměstím a vůbec celým zbytkem města, býval místem, kterým jste se snažili rychle projít. Vzrostlé keře poskytovaly útočiště živlům, drátěné lavičky byly navrženy tak, abyste si na nich poseděli jako na trní, občas jste tu v časných ranních hodinách narazili na podivné strejdy, kteří vám ukazovali části těla, které by raději měly zůstat zahaleny. A přesto jsme remcali, když se měl park rekonstruovat. Báli jsme se kácení vzrostlých stromů, betonování a bůhví čeho ještě. 

Asi jsme si to představovali správně, protože přesně to tady proběhlo. Stromy, které dendrologové označili za nezbytné, se vykácely, zmizely husté tůje, které park oddělovaly od Školní ulice. Zmizely rozpraskané chodníky a park se celý nadechl. Pochopit, jak bylo architektonické rozložení parku vlastně myšleno, vám nezabralo ani minutu, jakmile jste do nového prostoru vstoupili. Parkem prochází elipsový chodník, který ho obkružuje po vnitřním obvodu. Příjemně tak uzavírá celistvou myšlenku parku a možná právě díky němu se tu člověk cítí tak nějak mile a doma. 

Tuhle elipsu protíná rozkošná pěšina, která se klikatí přesně těmi místy, kudy byste chtěli projít od Gahurova prospektu (mimo jiné také extra povedená revitalizace) a rekonstruovaného Obchodního domu do města. Tam, kde pěšinka končí, vstupujete do Školní ulice, která se z Popelky stala elegantní pěší zónou. Otevření zeleně parku směrem do ulice jí velice prospělo. Dřevěná mola zahrádek, která z ní do parku vybíhají, lákají k posezení, k zastavení se, ke chvilce pohody. Na školní funguje legendární bar U Pštrosa v symbióze s pocitvým Bůrgerem. Najdete tady cukrárnu, pražírnu, kavárnu, obchody a pekárnu, stává tu kafevozík Coffe Express (made by Jedním tahem). 

V letním podvečeru je park plný lidí. Je to místo, kde si můžete sami číst na lavičce, chvilku si zdřímnout pod stromem, projít se s kočárkem, kopnout si s dětmi do balónu, pohoupat se na houpačce, zajít si na kávu. Můžete tady potkat lidi nebo tady můžete být sami a tiše pozorvat cvrkot města. Tenhle park by měli vidět radní všech měst. Tam, kde dřív býval zapomenutý prostor, kterým večer nebylo radno procházet, je dnes pulzující srdce města, které si doslova instantně zamilujete. 

a kde se ubytovat při objevování zlína a okolí?

Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

  • Park Komenského Zlín: Nejkrásnější chill-out
    Třída Tomáše Bati 204
    76001 Zlín

V okolí také najdete