Jedním tahem: nová zlínsky nezlínská kavárna

Tak tohle je panečku prostor. Všude květiny. Všude. Kaktusy, monstery, draceny, tlustice a do toho skvělá káva, nějaké ty drinky a super místo pro práci, rande nebo večerní skleničku. Otevíračku nové kavárny Jedním tahem jsme sledovali s napětím. Přece jenom je odvaha ukrýt se takhle hluboko od centra. Myslím ale, že o ně nemusíme mít strach. 

Jedním tahem vypadá na kavárnu, která by s klidem obstála v Berlíně nebo Kodani. Industriální prostor, který je hravý, volný a otevřený. Na každém volném místě spousta zelených rostlin, pár tajných místeček, kam se můžete zašít nebo naopak dlouhé stoly, ke kterým může zasednout celá parta. Za barem pár let zkušeností s provozem zlínského kafekola Coffee Express. 

64. budova je až na konci "civilizované" části továrního areálu, kterému zlíňáci říkají jednoduše Svit. Pro nemístní máme skvělou pomůcku, která vám od teď už navždy pomůže najít kteroukoliv budovu ve Svitu. Všechny budovy jsou postaveny v obdélníkové síti. Budovy mají čísla. Budova 21 je ve druhém sloupci první. Budova 31 je první ve třetím sloupci. Budova 41 je první ve čtvrtém sloupci. A aby se vám to nepletlo, tak budova 64 je čtvrtá v šestém sloupci.  První budovy v každém sloupci lemují Baťovu třídu, tedy hlavní silnici protínající Zlín. Jednoduché, že? A teď jednoduše. Když vystoupíte na zastávce Poliklinika a půjdete do Svitu pořád rovně, po levé straně najdete kavárnu Jedním tahem. 

Uff, tohle bylo trochu vyčerpávající, že? Myslím, že je čas si trochu oddechnout. Dejte si kafe, vyberte si místečko, které se vám nejvíc líbí a jenom tak relaxujte. Venku za okny vidíte ten nejpravější Zlín plný červených cihel a když se cestou domů trochu lépe rozhlédnete, přenese vás Svit o pár desítek let zpět. Stačí jen zabočit do některé z uliček. Jen pozor, je tady docela rušno. 

Tím se teď ale trápit nemusíte, protože sedíte pěkně v klídku v Jedním tahem. Na Antonína a jeho partu jsme si zvykli, když nám dělali kávovou první pomoc ve zlínském Parku Komenského nebo na náměstí. Sympaťáci do jednoho. Ve Zlíně teď otevřeli kavárnu, která může večer fungovat jako bar, pokud na to budou mít baristé dost sil.

Nerada to říkám, ale dobrých barů je ve Zlíně jako šafránu. Navíc takových, kam se vás vejde pěkná parta. Na mlýnku jsou dvě různé kávy, k zakousnutí dorty i nějaká ta polévka, večer (ok, i přes den) na baru bublinky i pár zajímavých panáků. Chybí ještě nějaká pěkná brunchová nabídka, ale lidi, mají otevřeno týden, nechejme je rozdýchat. 

Jedním tahem držíme palce, protože takhle sympatická kavárna si zaslouží pozornost. Kdyby vás nožičky nechtěly nosit tak daleko, porozhlédněte se po městě. Třeba někde potkáte jejich jednotahovskou skládačku, která vás sem ráda zaveze. 

A KDE SE při vaší návštěvě zlína a okolí UBYTOVAT?

Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

 

  • Jedním tahem: nová zlínsky nezlínská kavárna
    Šedesátá 7015
    76001 Zlín
  • 731 470 340
  • 8:00-20:00

V okolí také najdete