Ostrata: Zoo celá ze dřeva

Už jste byli s dětmi opravdu všude? Tak v dřevěné zoo jste ještě určitě nebyli. Najdete tu nejenom všechna možná zvířata s pacičkami, křídly, šupinami i tykadly, ale také třeba Sponge Boba. Na toho v jiné zoo prostě nenarazíte. Je to vzácný exemplář. 

Ostrata je drobná ves pár kilometrů od Zlína. Žije tu 400 obyvatel a mezi nimi i Radek Hudeček, který v roce 2014 začal tesat a sochat dřevěné sochy zvířat. Dnes jeho dřevěná zoo čítá na 200 exemplářů a najdete ji na hektarovém pozemku hned u domu číslo 1, který býval ostratským hostincem. Dost už čísel, pojďme za zvířátky. 

 

Dřevěná zoo má hned několik výhod. Zvířata není potřeba krmit ani je schovávat do pavilonů a klecí. Děti si je mohou pohladit, osedlat nebo si je prohlédnout opravdu podrobně a žádné je nekousne. Taky se nemusíte bát ustájit antilopu vedle tygrů, žijí tu v symbióze a klidu. 

Kromě dřevěných zvířátek tu je také Pohádkov. Dřevěná Maková panenka a Emanuel tu stojí bok po boku Mimoňům nebo Sponge Bobovi. Děti je budou milovat. A pro kluky je tu také sbírka autíček. Kolo na kole tu čeká 826 autíček a modelů. Skvělé také je, že část vstupného jde na podporu Nadace Dobrý Anděl. Takže můžete mít z návštěvy nejen radost, ale také dobrý pocit. 

Do dřevěné ostratské zoo Radka Hudečka se můžete vydat od dubna do října. V zimě zvířátka spí zimním spánkem pod závějemi sněhu. Na jaře vás určitě čekají nová zvířátka a přírůstky, nenechejte si je ujít. 

Akce je realizována v rámci projektu Objevujeme Zlínsko a Luhačovicko za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

 

  • Ostrata: Zoo celá ze dřeva
    Ostrata 1
    76311 Želechovice
  • +420 604 915 012
  • radekrh@seznam.cz
  • duben - říjen 10-20

V okolí také najdete