Kafö Zlín

Pokud hledáte zlínský kavárenský hidden gem, zaměřte svou pozornost na minikavárničku Kafö. Místa je tu asi tak pro 5 lidí (8 pokud to jsou velmi dobří přátelé) a sedět budete nejspíš s někým, koho neznáte. A to je na tom kouzelné. Co Kafö chybí do velikosti, to dohání na kávě, jídlech a atmosféře.

Bistro sourozenců Köglerových je jako maličká klubovna. Vítají vás tu se širokým úsměvem, naservírují vám vynikající kávu, domácí chleba, dorty, dezerty nebo třeba kremroli, pokud zrovna je. Nebo víno. Nebo cidre z Koryčan.

Kafö Zlín

Do kavárny, kde dřív fungoval bufet s chlebíčky a vlašákem, ještě dnes chodí návštěvníci Lékařského domu, ve kterém Kafö funguje. Jsou pak nejspíš trochu překvapeni, že z pěti metrů čtverečních plných šunkových rolek a vejcí v aspiku vzniklo něco tak svěžího a jednoduchého. Na legendární avokádový chleba, na dezerty, pro svačinku a kafe si sem chodí snad půl města.

Kafö Zlín

Na mlýnku se střídají kávy z celého světa, můžete si dát espresso nebo jemnější filtr. Za barem stojí baristi, kteří vás nebudou poučovat o tom, že piccolo se neříká, ale naopak si s vámi pokecají o tom, jak vám minule chutnalo nebo jak jste dopadli po posledním večírku. Protože tohle je místo, kde se nemusíte stydět trochu rozvykládat.

Kafö Zlín

Poslední dobou ve Zlíně vykvetlo několik zajímavých kaváren a Kafö rozhodně patří mezi ně. Svou lehkostí a hravostí je však tohle bistro jedinečné. Ze Zlína se stává velké město a maličká místa jako je Kafö na tom mají obří zásluhu.

  • Kafö Zlín
    Potoky 5145
    760 01 Zlín
  • 774 447 650

V okolí také najdete