Use-It Zlín: projdi si město podle místních

Kam za kulturou, kde si doplnit hladinu kofeinu nebo proč se Zlín dřív jmenoval Gottwaldov. Kam chodí místní na pivo, kde mají nejlepší burgery a kam se dá pekně zašít a prolenošit odpoledne. Tohle všechno vám poví zlínská mapa USE-IT, kterou připravují místní. 

Za zlínskou USE-IT mapou stojí tým mladých dospělých, kteří pochází ze zlínského kulturního a univerzitního prostředí. První verzi mapy dostali turisté do rukou už v roce 2018, od té doby se ale její podoba i obsah postupně proměňovaly. Jedním z našich cílů je podpora slow turismu a udržitelnosti, v mapě se tak kromě tradičních tipů objevují doporučení na ekologické varianty dopravy, bezobalové obchody, lokální výrobce a další podniky s udržitelnou filozofií,” komentuje obsah mapy koordinátorka projektu, Jennifer Chlebková. 

USE-IT mapy charakterizuje čtvercový formát a ilustrace, které ve zlínské mapě odkazují na významná místa a momenty ve městě. Své vlastní zážitky ze Zlína si mohou turisté zaznamenat do checklistu a z mapy se tak stává suvenýr, který jim bude připomínat příjemně strávený čas ve městě.

Samotná mapa se může kromě turistů hodit i studentům, nováčkům ale i ostříleným Zlíňákům, kteří se mohou se svým městem seznámit pohledem mladší generace, prolomit sociální bubliny a objevit nové vyžití, o kterém dosud neměli tušení. S místními i turisty komunikujeme pravidelně i na našich sociálních sítích @useitzlin. Na Facebook a Instagram sdílíme doporučení na aktuální akce, nově vznikající podniky a další užitečné tipy ve Zlíně i okolí,” doplňuje Jennifer. 

Kde najdete USE-IT mapu Zlína? 

Koncept USE-IT mapy používá dnes na cca 50 evropských měst, v České republice se svou USE-IT mapou pyšní Praha, Brno a Ostrava. Třetí edice USE-IT Zlín vyšla v květnu 2023 a je k dispozici v české i anglické verzi. Mapu si mohou zájemci zdarma vyzvednout v Turistickém Informačním centru Zlín, umístěném v budově radnice, Krajském informačním centru ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU nebo v univerzitní galerii G18 u MHD zastávky Školní.

  • Use-It Zlín: projdi si město podle místních

V okolí také najdete