Zlínská mapa USE-IT vychází už podruhé

Kam chodí místní do baru? Kam si mám skočit na nejlepší polévku? Které muzeum bych měl vidět, když mám jenom chvilku čas? Kam chodí místní kupovat zeleninu? Kde to večer žije? Kde najdu nejbližší galerii? Kam se chodí na koncerty? To jsou otázky, které si častou kladou mladí cestovatelé. Právě pro ně vznikl projekt USE-IT, mapy, které tvoří místní, a které představují opravdového ducha destinace. Do celoevropského projektu, který funguje od roku 2005 se Zlín zapojil už podruhé a na svět přišla nová originální a jedinečná mapa USE-IT Zlín

Za každou touhle mapou stál více než rok poctivé práce. Dobrovolníci, kteří mapu připravují, dlouho diskutovali o tom, která místa jsou autentická, kam sami chodí rádi, co je ve Zlíně zajímá, co tu milují a o co by se rádi podělili s ostatními. Díky tomu je nová mapa USE-IT Zlín opravdu užitečná. Nenarazíte díky ni na žádné turistické pasti (kdyby Zlín nějaké měl), objevíte nejoriginálnější podniky i místa, kam chodí studenti na snídani. 

 Foto: Paní Danda Fotí / Daniela Holubářová

V Čechách jsou jen 4 města, která mají svou USE-IT mapu: Praha, Brno, Ostrava a Zlín. Náš Zlíneček se tak díky lidem kolem Zlínského kreativního klastru, Asociace DICE a dalším, přidal po bok měst, jako je Lublaň, Paříž, Oslo nebo Leuven. A stejně originální, jako je nápad na takovou mapu, je i mapa samotná. 

Foto: Paní Danda Fotí / Daniela Holubářová

V hravém designu Matěje Vázala mapa radí nejen kam na snídani, na brunch, na oběd, na večeři, na drink nebo za uměním. Prozradí vám také, kdy použít legendární slovíčko "tož", jak si v hospodě říct o kohoutkovou, kam na procházku nebo jak se vyznat ve zlínských jednosměrkách. 

Foto: Paní Danda Fotí / Daniela Holubářová

V češtině i angličtině ji najdete v TIC Zlín, v Galerii G18 nebo na webu USE-IT. Bude se hodit nejen studentům a turistům, ale taky všem, kdo do Zlína jedou na návštěvu, na služebku, na Masters, na festival, na přijímačky nebo za kamarády. Prostě všem, kdo rádi poznávají města očima místních. S nadhledem a se šálkem dobré kávy v ruce. 

Foto: Paní Danda Fotí / Daniela Holubářová

 

 

  • Zlínská mapa USE-IT vychází už podruhé

Info

V okolí také najdete