Zlín Evy Jiřičné

Zlínská rodačka Eva Jiřičná patří k nejznámějším českým architektkám na světě. Její londýnský ateliér má na kontě řadu ikonických staveb a my jsme rádi, že nám svou stopu nechala i u nás ve Zlíně. Projděte se velkolepým prostorem mezi budovami plnými skla a oceli, které pro Zlín Eva Jiřičná navrhla. 

Jako první ve Zlíně vyrostlo Kongresové a univerzitní centrum, které najdete ve Zlíně na Náměstí TGM. Dřív tu stály Masarykovy školy, které budovy připomínají svým půdorysem. Dnes v KUC sídlí rektorát a knihovna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, a také Kongresové centrum, které je sídlem Filharmonie Bohuslava Martinů, a také dějištěm Zlin Film Festu a řady dalších nezapomenutelných akcí. 

Kongresové a univerzitní centrum Zlín

Ptačí pohled na Kongresové (vlevo) a univerzitní centrum (vpravo). Vzadu vidíte budovu FHS, kterou také navrhla Eva Jiřičná. 

Kromě budov Kongresového a univerzitního centra navrhla Eva Jiřičná také budovu Fakulty humanitních studií UTB, která uzavírá komplex budov z východní strany. Sídlí tu Galerie G18, kterou můžete navštívit. 

Zlín budovy Evy Jiřičné

Uvnitř nejnovější budovy Evy Jiřičné sídlí Fakulta humanitních studií UTB. Najdete tu ale taky univerzitní Galerii G18. 

Co vidět v budovách Evy Jiřičné? 

KDE SE ve zlíně a okolí UBYTOVAT?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

  • Zlín Evy Jiřičné

V okolí také najdete