Zámek Zlín a Živý Zlín

Zámek Zlín stojí v samém centru Zlína. Kdysi dávno na jeho místě stávala středověká tvrz s vodními příkopy, v průběhu staletí se z ní stal renesanční zámek. Byl sídlem rodu Hauptů, klubovým domem Baťova podpůrného fondu, sídlilo tu Muzeum jihovýchodní Moravy i Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Dnes tu sídlí kulturní organizace Zlínský zámek, o. p. s., Galerie Václava Chada, a také Živý Zlín

 
Zámek Zlín

O projektu Živý Zlín

Živý Zlín – kulturní agentura, jak celý název organizační složky města, má od července 2020 své sídlo na zlínském zámku. Agentura pořádá kulturní akce ve veřejném prostoru města a na zámku, připravuje edukační aktivity. Poskytuje poradenství a konzultace pořadatelům a také zprostředkovává pronájmy prostor zámku. 

Živý Zlín dává možnost komunitám, nadšencům a jednotlivcům zapojit se pořadatelsky do aktivit agentury a ovlivňovat tak dění v krajském městě. Živý Zlín zaplnil v posledních letech ulice, náměstí i park Komenského akcemi, přizval ke spolupráci téměř dvě desítky dalších pořadatelů a spolupracuje dnes s padesátkou organizací ve městě. Živý Zlín připravuje v průběhu roku téměř 70 akcí na různých místech města. Nabízí startovací platformu pro místní začínající hudebníky, setkávání komunit, připravuje série koncertů, sportovní akce, akce pro rodiny – lampionový průvod, Sousedské besedování, Pohádkování i komorní koncerty v parku. Z části projekt tvoří svými akcemi externí pořadatelé, kteří získali finanční podporou z rozpočtu Živého Zlína.

Projekt Živý Zlín začínal pod názvy Živé náměstí a Živé nejen náměstí. Byl založen v roce 2014, jeho cílem je aktivovat Zlín a smysluplně oživit veřejný prostor. Do konce června 2020 byl jeho program garantován Městským divadlem Zlín, od července funguje jako Živý Zlín – kulturní agentura, kterou zřizuje statutární město Zlín jako organizační složku, začleněnou pod oddělení cestovního ruchu a informací.

 

 KDE SE ve zlíně a okolí UBYTOVAT?

Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

  • Zámek Zlín a Živý Zlín

    Zlín

V okolí také najdete