10+1 tipů na letní festivaly ve Zlíně a okolí

Kam letos vyrazit na festival? Máme pro vás 10+1 tipů na festivaly, které byste si neměli nechat ujít. Připravte se na nové zážitky a perfektní festivalovou atmosféru, která vás nabije energií a zaplní vaše telefony spoustou vtipných fotek. Kromě proslulých mezinárodních akcí jako je Zlín Film Festival nebo Barum Rally najdete v našich tipech oblíbené Vizovické trnkobraní i menší, ale o to zábavnější akce.

Majáles UTB Zlín

 • datum: 3. 5. 2024
 • místo: Zlín

Info pro rok 2024: Na letošní Majáles UTB Zlín jsou připraveny jsou dvě stage plné živé hudby. Nebude chybět oblíbená chill-out zóna, food zóna pro mlsné jazýčky ani nadupaný doprovodný program. Součástí programu je i laser game turnaj, který se odehraje nejen přímo v den D, ale už i v týdnech před samotnou akcí.

Proč tento festival: Multižánrový open-air festival s nabitým programem pro všechny věkové kategorie pořádají studenti ze Zlína. Můžete se zapojit do prvomájového průvodu v centru Zlína nebo do soutěže kapel UNIBAND CONTEST o královský titul.

Zlín Design Week

10+1 festivalů na Zlínsku a Luhačovicku

 • datum: 8.- 14. 5. 2024
 • místo: Zlín

Info pro rok 2024: Zlín Design Week opět otevře prostor pro setkávání mladých designérů a profesionálních návrhářů. Týdenní program nabídne prezentaci tvorby, velkou dávku inspirace a společné sdílení a rozvíjení nápadů. Na oslavu 10. ročníku pořadatelé připravili program plný kreativity, výstavy, fashion shows, mnoho diskuzí, workshopů, kreativních dílen, koncertů i večírků. Některé výstavy budou otevřeny veřejnosti až do 24. května.

Proč tento festival: Jedná se o třetí největší festival ve Zlíně. Celá akce se koná pod záštitou studentů Fakulty multimediálních komunikací UTB Zlín. Zlin Design Week každým rokem roste do velikosti i do krásy a vždy dokáže své příznivce něčím překvapit. Ukazuje především nadšení a schopnosti studentů, kteří do jeho organizace vkládají obrovské množství energie. Díky nim se Zlín otevírá doslova celému designérskému světu.

Zlín Film Festival

10+1 festivalů na Zlínsku a Luhačovicku

 • datum: 30. 5. – 5. 6. 2024
 • místo: Zlín

Info pro rok 2024: Filmový program Zlín Film Festivalu tentokrát přinese přes 300 filmů z 56 zemí světa. Pro účastníky jsou připraveny filmy z evropských zemí, například z Německa, Finska či Francie. Zastoupeny jsou však i exotické krajiny jako Filipíny, Saudská Arábie, Ekvádor, Kypr nebo Thajsko. Na festivalu bude připraven bohatý doprovodný program včetně divadelní komedie s Danou Morávkovou a Honzou Čenským „Jen pravdu, drahý“. Nebudou chybět diskuze se zajímavými hosty a koncerty.

Proč tento festival: Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se konají nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších českých měst. Během festivalu se udělují ceny v různých kategoriích, například nejlepší celovečerní film, nejlepší animovaný film nebo nejlepší studentský film. Zlín Film Festival má skvělé světové renomé a kromě tradičních filmů a programu pro děti a mládež míří i na dospělé diváky. Proto můžete na festivalu zažít i promítání filmů pod širým nebem, hudbu a zábavu v párty stanech, která se často protáhne až do nočních hodin. A chybět nebude ani závěrečný velkolepý ohňostroj!

Lážo Plážo Fest

10+1 festivalů na Zlínsku a Luhačovicku

 • datum: 14. – 15. 6. 2024
 • místo: Otrokovice – Štěrkáč

Info pro rok 2024: Na festival Lážo Plážo Fest v Otrokovicích je připraveno 13 koncertů v podání Pokáče, Noname, Horkýže Slíže, Harleje a dalších známých hudebních skupin. Na Štěrkáči si můžete mezi koncerty zaplavat zapádlovat si na paddleboardu nebo se na Blob Jumpu nechat vystřelit do vody.

Proč tento festival: Tady zažijete nefalšovanou atmosféru plážové párty. Voda, slunce, hudba, lidi, dobré jídlo a pití, vše je tady pohromadě, jen co by kamenem od Zlína.  Na Lážo Plážo Festu je to z vody rovnou před stage, takže plavky a žabky s sebou!

Valašské kumštování

 • datum: 19. – 22. 6. 2024
 • místo: Valašské Klobouky

Proč tento festival: Pokud patříte mezi obdivovatele lidových tradic a řemesla, určitě přijeďte na festival Valašské Kumštování! Mezinárodní setkání řezbářů, malířů, keramiků a dalších výtvarníků se koná v červnu ve Valašských Kloboukách. Můžete se těšit například na otevřené ateliéry, kde můžete umělcům nahlížet přímo pod ruce v jejich soukromých dílnách. Doprovodný program nabízí řadu hudebních koncertů, folklorních vystoupení, výstav a lidový jarmark prvovýrobců. Tradice tu na vás bude dýchat na každém kroku. Pokud máte rádi autentické a nefalšované zážitky, v „Klobúkách“ si jich užijete dosyta. Přijeďte! 

Karpaty Fest

 • datum: 28. - 30. 6. 2024
 • místo: Slavičín

Info pro rok 2024: Rodinný hudební festival Karpaty fest je plný skvělé muziky, jídla, pití a lidí se srdcem na správném místě, se koná v nádherném prostředí parku u Zámku Wichterle ve Slavičíně. Letos je na programu přes 20 koncertů. Vystoupí zde například Ewa Farná, Tomáš Klus, Vesna nebo Morčata na útěku.

Proč tento festival: Karpaty Fest pořádá parta nadšených kamarádů, což vytváří specifickou uvolněnou atmosféru. Užívají si jí nejen návštěvníci, ale i samotní interpreti, jejichž manažeři často píší  pořadatelům po návštěvě Karpat zprávy, že do tak příjemné a pohostinné atmosféry moc rádi přijedou zas. A když jsou z festivalu unešené slavné kapely, určitě budete i vy!

Zlín žije

 • datum: 28. – 30. 6. 2024
 • místo: Zlín

Info pro rok 2024: Tři červnové dny ožije Zlín vystoupením stovky hudebníků, komunit, artistů, tanečníků a dalších umělců na festivalu Zlín Žije.  Těšit se můžete na Kašpárka v rohlíku, Lake Malawi, J.A.R. nebo ženskou kapelu Vesna. Lákavý program opět slibuje i zóna v Parku Komenského, která bde patřit mladým muzikantům a zlínským sdružením, organizacím, neziskovým projektům a komunitám. 

Proč tento festival:  Ve Zlíně to žije! Přijeďte na koncerty umělců ze všech koutů světa, výstavy, programy pro děti, multižánrový festival i zážitkové degustace a promítání. To vše pořádá kulturní a kreativní centrum Živý Zlín ve Zlíně a pro Zlíňáky! Již 3. ročník festivalu Zlín žije už brzo vtrhne do ulic! Budete při tom?

Masters of Rock

 • datum: 11. – 14. 07. 2024
 • místo: Vizovice

Info pro rok 2024: V letošním roce je pro návštěvníky  čtyřdenního rockového svátku Masters of Rock přichystáno přes 40 kapel včetně legendy Judas Priest.

Proč tento festival: Největší mezinárodní rockový open-air festival v ČR Masters of Rock má neopakovatelnou atmosféru. Pokud už je vám česká a slovenská rocková scéna malá, je tato událost přesně pro vás. Na festivalu totiž vystupují především zahraniční rockové a metalové kapely a je to pořádný nářez. Pravidelně se ho účastní až 25 tisíc návštěvníků z celého světa, a když začnou řádit před pódiem, je to zážitek. Tak už si doma procvičujte paže, protože ve Vizovicích se nosí ruce nahoru!

Moravské chodníčky

 • datum: 9. - 10. 8. 2024
 • místo: Napajedla

Proč tento festival: V moravském městě Napajedla se scházejí chodníčky ze tří etnografických oblastí – Slovácka, Valašska a Hané. Proto festival už 24 let nese název Moravské chodníčky a setkávají se zde folklorní soubory a muziky jednotlivých regionů Oba dny festivalu provází velice příjemná atmosféra. Nenechejte si ujít zejména sobotní večer, který se nese v duchu besedy u cimbálu pod širým nebem a zábava trvá často až do pozdních nočních hodin. 

Barum Czech Rally Zlín 

 • datum: 16. – 18. 8. 2024
 • místo: Zlín

Info pro rok 2024: V roce 2024 se koná již 53. ročník věhlasné automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín, která je součástí FIA Mistrovství Evropy v rally a zároveň patří do kalendáře Mistrovství ČR. Barumka, to je víkend plný napětí, rychlosti a zábavy za účasti nejlepších evropských jezdců.

Proč tento festival: Barum Czech Rally Zlín je jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí u nás. Tady zažijete adrenalin a rychlost motorů z bezprostřední blízkosti. Ať už jde o noční průjezd Zlínem nebo tradiční etapy v okolí, Barum Rally nepřeslechnete ani nepřehlédnete. Hlavní servisní zóna je tradičně umístěna na testovací dráze Continental Barum v Otrokovicích, což je ideální místo pro technické úpravy a přípravu vozidel mezi jednotlivými etapami. Slavnostní start i cíl celé soutěže se koná na náměstí Míru ve Zlíně. Zde se také odehrává řada doprovodných akcí, které přispívají k festivalové atmosféře celého víkendu. Kvůli Barumce přijíždí do Zlína každý rok několik desítek tisíc nadšených příznivců motorismu. Budete mezi nimi i vy?

Vizovické trnkobraní

 • datum: 23. – 24. 8. 2024
 • místo: Vizovice

Info pro rok 2024: Letošní Vizovické Trnkobraní se uskuteční v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde se vyrábí nejproslulejší tuzemská značka slivovice. V bohatém programu vystoupí například Xindl X, Pokáč, Rybičky 48 nebo Desmond.

Proč tento festival: Trnka sem, trnka tam, trnka, kam se podívám. Od soutěže v pojídání švestkových knedlíků přes prohlídku Muzea slivovice, tady jste na správném místě. Dejte si pár lekcí o historii a současné technologii výroby slivovice a ochutnejte všechny speciality, které se dají ze švestek, po našem trnek, vyrobit. Trnkobraní je ta pravá oslava nejvýznamnějšího regionálního produktu. A k tomu line-up našlapaný těmi největšími hvězdami naší hudební scény. Skvělé jídlo, skvělé pití, skvělá zábava. Nudit se určitě nebudete!

 

 • 10+1 tipů na letní festivaly ve Zlíně a okolí

V okolí také najdete