Pro.Story Zlín - galerie, ateliér a design shop v jednom

Kateřina Vavroušková, Veronika zelezníková a Robert urban. tři návrháři a designéři, kterým ve Zlíně chyběl prostor pro prezentaci lokálních autorů. Tak si prostě vyhrnuli rukávy a otevřeli si Pro.Story. Ateliér, showroom, galerii a design shop v jednom. Prostě platformu, kde se potkáte s (nejen) zlínským designem a uměním. Nová hvězda na mapě zlínského designového nebe. 

 Jestli ve Zlíně chyběl otevřený prostor pro setkávání se s designem, pro.story to dokázly napravit. Dva produktoví designéři a textilní výtvarnice si otevřeli ateliér, kde tvoří po značkami želé.jewellery, nábytkové solitéry plody.work a upcyklované tašky a doplňky cover by katerina. Pro.story ale nejsou jen ateliérem. Je to vlastně takový hybrid mezi showroomem, dílnou a galerií. Ale krásným hybridem! 
Pro.story Zlín

Solitéry a objekty Roberta Urbana určují prostor v ateliéru i showroomu

Najdete tu jak objekty, šperky a módu "domácích" značek, tak hostující autory, kteří se tu ohřejí jenom chvilku. Najdete tu ale zlínské stálice, jako jsou tenisky KAVE zlínské návrhářky a designérky Evy Klabalové. A protože je to velmi otevřený, svobodný a tvůrčí prostor, pravidelně se tu střídají další autoři, kteří představují grafiku, fotku, malbu, 3D instalace, věnují se novým technologiím nebo oprašují ty staré a dávají jim nový život. 

Pro.story ZlínGalerie, showroom, design shop a ateliér v jednom

Nejčastěji tu potkáte Veroniku Zeleznikovou, skloněnou nad jejími nádhernými šperky želé.jewellery nebo Kateřinu Vavrouškovou, která upcykluje materiály a šije z nich tašky, kabelky, ledvinky a doplňky Cover by Katerina. Největší radost budou mít, když půjdete jen tak kolem a budete se chtít zastavit. Neplánovaná setkání s designem jsou totiž velmi příjemnými a osvěžujícími zážitky. 

Interiér pro.story určuje především nábytek a solitéry plody.work, které tvoří Veronika s Robem, a které se pak vyrábí spolu se zlínskou stolařskou dílnou sosone. Teď v poslední době jim pod rukama vyrostly třeba ty rozkošné stolky a židle, které v pěkných dnech najdete před showroomem. 

Pro.Story Zlín

Veronika a Kateřina v pro.story, fotku jsme si půjčili od nich, fotil ji Jan Ryšavý

Je to jen pár dní, co proběhla další vernisáž z cyklu Smysl smyslů. Sluchovou instalaci, která přibližuje, jak se cítí lidé, kterým hvízdá v uších, spolu s grafikami a akvarely představil Milan Cais z Tatabojs. Skóre téhle vernisáže? Stovka lidí z celé Moravy. Tihle všichni si přišli užít atmosféru, kterou nemá kdekterá zavedená galerie. V cyklu Smysl smyslů tu už vystavovali Květoslav Bartoš nebo Filip Beránek, na podzim se představí také Eliška Podzimková

Galerie nebo showroom? Vlastně obojí. Přirozeně a lehce. To jsou pro.story

Proč tu vlastně Pro.Story vznikly? Podle Veroniky (která by svým elánem vydala za Veroniky dvě), chtěli s Kateřinou a Robem vytvořit prostor, kde se známé značky a jména potkávají se studentskými pracemi a malými lokálními projekty. Nezávislý showroom, kde si mohou šikovní autoři vyzkoušet, jak se bude jejich věcem dařit, prostor pro designéry, který jim bude otevřený a bude respektovat jejich tvorbu i potřeby. Zatím to vypadá, že se jim to velmi daří. Jen tak dál! 

Kam ještě zajít? 

 

  • Pro.Story Zlín - galerie, ateliér a design shop v jednom
    nám. T. G. Masaryka 2433
    76001 Zlín
  • +420608140740
  • studio@prostory.work

Info

V okolí také najdete