Hotel Tomášov Zlín

Vysoko nad Zlínem vyrostla v roce 1938 budova elitní školy, která nesla jméno zakladatele koncernu Baťa - Tomášov. Studenti tu chodili v cylindrech, učili se jazyky, obchodování, etiketu i rugby nebo golf. Jediná škola svého druhu tehdy připravovala nadané žáky Baťovy školy práce na roli vedoucích pracovníků, ředitelů zahraničních továren a světových obchodníků. V elegantní budově Tomášova dnes sídlí klinika reprodukční medicíny, a také noblesní hotel, který nezapomíná na ducha baťovské školy. Proč se ubytovat právě tady? 

Tomášov je, stejně jako většina baťovských budov, postaven na modulech 6,15m x 6,15m. Jeho fasádu tvoří typické pálené cihly, jejichž hmotu nabourává dvouramenné schodiště ke vchodu. Autorem návrhu baťovské školy mladých mužů je Vladimír Karfík, který ji pro Baťu nakreslil v předválečných letech. Tomášov měl doplnit chybějící mezeru v baťovském systému vzdělávání a připravit pro továrnu ty nejlepší pracovníky na vedoucích pozicích nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Mladí muži sem docházeli v žaketu a cylindrech, učili se obchodovat, stolovat, cvičili konverzaci v cizím jazyce a poznávali sporty gentlemanů. Jejich výuka by ale nikdy nebyla kompletní, kdyby nedocházeli denně pracovat do továren stejně, jako všichni ostatní baťovi zaměstnanci. Krátkou existenci této elitní školy ukončila válka a znárodnění celého podniku. Později tu byla interna, LDN i neurologie. 

Hotel Tomášov Ubytování Zlínsko LuhačovickoSchodiště, po kterém kráčeli i studenti Tomášova - Tomášovci

Rekonstrukce se Tomášov dočkal v roce 2009, kdy se stal klinikou reprodukční medicíny spojenou s wellness hotelem. Zvenčí strohá a velkolepá fasáda ukrývá luxusní ubytování, ze kterého dýchá prvorepubliková noblesa. Vystoupáte - li po schodech, po kterých do školy chodili i Tomášovci, jakobyste se přenesli do baťovských dob. Na stěnách najdete fotky mladých mužů v cylindrech nebo Tomáše Bati v pilné práci, někde nad vámi tušíte pohodlné pokoje, ve kterých je radost přespat. 

Tomášov Baťa Tomášovci Zlínsko Luhačovicko ubytováníCylindry, bílé rukavičky a žaket. Školní uniforma zdejších studentů. 

Kdybyste do nich nakoukli, najdete tu interiéry obložené teplým dřevem, pohodlné postele a nádherný výhled na město, které tu leží pod vámi v celé své velkoleposti. Není snad jediné důležité místo ve Zlíně, na které byste z Tomášova nedohlédli. 

Hotel Tomášov Zlínsko a Luhačovicko UbytováníZ pokojů Hotelu Tomášov je vidět na celý Zlín

Pokoje Hotelu Tomášov

Kromě toho, že stojí za to se pokochat výhledem, má Tomášov pro běžné návštěvníky ještě další dvě perly. Jednou z nich je spa v přízemí hotelu. Ticho tady ruší jen šumění vody, je tu příjemné přítmí a krásně to tu voní. Nebojte, neschovávají si ho jen pro hotelové hosty, objednat se můžete, i když nejste ubytovaní. 

Vstup do luxusního wellness v hotelu. Nejen pro ubytované, nebojte. 

Druhou perlou je místní kuchyně, které právě teď vládne šéfkuchař Roman Fiurášek. Jeho jídlo je dokonalé propracovanou harmonií chutí a surovin, pro kterou stojí za to vyšplhat kopec až sem nahoru na Tomášov. Do jedné z mála luxusních kuchyní ve Zlíně. 

Za kuchyní šéfkuchaře Michala Němce sem stojí za to vyšplhat

V létě, když se zrovna může, tu na terase mívají tančírny s večerním rautem, letní kino nebo sem tam nějaký koncert. Jestli máte trochu času, zapište si Tomášov na svůj zlínský to-do list. Už jen pro tu procházku spletí baťovských domků a internátů, a pro ten výhled na město z červených cihel to stojí za to. Nemluvě o tom, co vás čeká uvnitř. 

 Pro více informací nebo pro rezervaci svého wellness zážitku či ubytování kontaktujte Hotel Tomášov na tel.: +420 577 005 915 nebo na e-mailu: hotel@tomasov.cz

  • Hotel Tomášov Zlín
    U Lomu 638
    76001 Zlín
  • +420 577 005 915
  • hotel@tomasov.cz

V okolí také najdete