Interhotel Zlín

Jednou z nejvýznamnějších budov baťovského Zlína se ve 30. letech stal hotel Společenský dům, který byl postaven v duchu funkcionalismu. Nabízel ohromnou kapacitu 700 lůžek, pokoje v moderním americkém stylu se tu střídaly s místnostmi pro společenské využití. Svou hotelovou funkci zastává dodnes a ubytovat se tu můžete i vy. 

Foto: Interhotel Zlín

V současnosti je Interhotel Zlín největším kongresovým hotelem, jaký v celém okolí máme a ubytovat se tu i dnes může až 222 hostů. Hotel nabízí dva kongresové sály, menší salonky, restaurace a kavárny pro malé i velké skupiny osob. Konají se zde velké plesy, kongresy a společenská setkání. 

Společenský dům nechal Baťa postavit pro obchodní cestující, zákazníky, dodavatele i turisty, kteří přijížděli do Zlína. Nejen za byznysem, ale také nahlédnout pod ruce legendárnímu továrníkovi, který nejen svou továrnu, ale i své město přetvářel k obrazu svému. Reprezentativní hotel tak stojí v přímé ose vstupu do továrny a uzavírá Náměstí práce, které sloužilo jako obchodní i společenské zázemí města. 

Hotel Společenský dům původně navrhl Miroslav Lorenc, který však z podniku odešel kvůli neshodám s financováním sousedního Velkého kina. Rozestavěný skelet pak dokončil Vladimír Karfík. 

"Modulové jednotky v parteru a v prvním patře kompletně vyplnil souvislými plochami továrního skla v železných rámech. Spolu s mohutnou představenou markýzou tím uvodil vstupní a společenské zázemí. To mělo v podobě velkoplošné lidové jídelny i honosnější francouzské restaurace, herních sálů s ping-pongy a kulečníky, kadeřnictví, kavárny s parketem, bufetu a přednáškového i divadelního sálu vytvořit „prostředí, s kterým se lze setkat pouze v mezinárodních podnicích.“ Zbylých osm podlaží nabízelo, kromě kanceláří vedení hotelu a ložnic zaměstnanců, 300 komfortně zařízených hotelových pokojů různých velikostí pro zhruba 700 hostů." Dočtete se o stavbě ve skvělém Zlínském architektonickém manuálu

 

Za protektorátu se Společenský dům jmenoval Hotel Victoria, po roce 1948 byl přejmenován na Hotel Moskva. Poválečná desetiletí se pak zásadně podepsala na jeho vzhledu. Elegantní funkcionalistické interiéry vzaly za své, horní otevřenou terasu zastavěly mezonetové byty, přišla 90. léta. Před několika let prošel Interhotel Zlín rozsáhlou rekonstrukcí, která hotel zmodernizovala. 

Přesto hotel zná každý Zlíňan. Chodilo se sem na plesy, na zábavy, na jídlo, léta tu probíhá Zlínský filmový festival. V roce 2022 hotel po okupaci Ukrajiny získal nové jméno. Dnes se jmenuje Interhotel Zlín. Ubytovat se tu můžete Od jednolůžkových pokojů po prezidentské apartmá. Výhled budete mít na zlínské lesy a svahy Náměstí TGM nebo na celou tu baťovskou nádheru města z červených cihel. 

Interhotel Zlín je největším kongresovým hotelem, jaký v celém okolí máme a ubytovat se tu i dnes může až 222 hostů. Jsou tu společenské sály i restaurace pro malé i velké skupiny osob, ještě pořád se tu konají plesy a setkání. 

Kam na jídlo? 

 

V Interhotelu Zlín najdete oblíbený Steak House Legenda s interiérem irského pubu, kde vám načepují Guiness a uvaří něco dobrého k jídlu. Je tu ale také Restaurace Bohémia, kde si pochutnáte na klasické české kuchyni. K příjemnému posezení je zdedenní bar a lobby bar s kávou a možná i něčím ostřejším pro chvíle nepěkného počasí. 

  • Interhotel Zlín
    náměstí Práce 2512
    76001 Zlín
  • +420 734 200 126
  • recepce@interhotelzlin.cz

Štítky

V okolí také najdete