20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

Kam se stavit na kávu, na snídani, na něco malého k jídlu, na skleničku nebo si jen tak posedět? Máme pro vás 20 nejkrásnějších kaváren u nás ve Zlíně, Luhačovicích, Uherském Brodě, Valašských Klobukách a jejich okolí. Doporučujeme navštívit všechny, stojí za to. 

Rychlý seznam? Tady je: 

1. Kafö, Zlín

Maličká kavárna a bistro Kafö sourozenců Köglerových je jako taková malá městská klubovna. Vítají vás tu se širokým úsměvem, naservírují vám vynikající kávu, domácí chleba, dorty, dezerty nebo třeba kremroli, pokud zrovna je. Nebo víno. Nebo něco, co je zrovna baví. Nádhera. 

2. Kafec Zlínský

Velkorysé snídaně, kafe na několik způsobů, wafle. Hlavně tedy ty wafle. Kafec je franšíza, která do Zlína přišla z Brna, časem se rozrostla do řady dalších měst a ve Zlíně ji najdete v jednom z bývalých baťovských internátů na Náměstí TGM. Sem se chodí nejenom na kafe ale taky na fakt dobré jídlo. 

3. Jedním tahem, Zlín

Do Tahu se chodí na brunche, na kafe i na večerní parties. Stylová industriální kavárna s luxusní kávou, s malou kuchyní a s pravidelnou dávkou Djs a večírků je v provozu prakticky pokaždé, když ji potřebujete. Ráno, v poledne i večer. Její starší sestrou je kafekára Cofee House, kterou potkáte na náměstí nebo v Parku Komenského. 

4. Pikola, Zlín

Proč si ze všech měst šumperští Pikolíci vybrali právě Zlín nám zatím zůstává záhadou, ale přesto jásáme. Mini espresso bar s výběrovkou je samozřejmě v kurzu díky vtipnému interiéru i božské kávě, kterou tady na mlýnku pravidelně střídají podle toho, na co mají zrovna chuť. 

5. Bistrotéka a Obchodí dům Zlín

V Obchodním domě je jistota, že tu na kafe narazíte v jakoukoli denní dobu. Je tu kavárna Bistrotéky Valachy s větrníky, věnečky a dalšími dezerty z vlastní cukrárny, je tu kavárna Desítka s parádním výhledem, je tu Bar 1931, který zásobuje otrokovická pražírna Fiery Bean, a je tu pekárna, kde vám kafe udělají taky. Nově mají v Obchodním domě útulné KAFE NA ROHU s venkovní zahrádkou.

6. Malá Scéna, Zlín

Elegantní prostory funkcionalistického domu okupuje kavárna Malá Scéna už pěkných pár let a díky tomu patří k těm nejlegendárnějším kavárnám ve Zlíně. Strohý šmrnc prvorepublikové architektury sice zaplňují desítky dekorací a pozlátka, ale na druhou stranu - zabořit se ve slunečný zimní den do ovčích kožešin před kavárnou je tak příjemné. Na dorty a kafe sem. 

7. Archa, Zlín

Když ještě ve Zlíně nebyly kavárny, byla tu Archa. Je součástí stejnomenného domu v rohu Náměstí Míru a svá kavárenská odpoledne sem chodí trávit už několik generací místních obyvatel i studentů. Hned pod ní najdete také bar Sklep 33, kde to žije hlavně večer. 

8. Kavárna Továrna, Zlín

Další kavárnou v industriálním Svitu je Kavárna Továrna. Ta tu snad dokonce vyrostla mezi prvními. Velkorysý prostor pojme i větší partu lidí, mají tu všechno od kávy, čaje, limonády až po dezerty, bábovky a cukroví. Žije to tu a dobře se tu sedí. 

9. Kavárna v 21. budově, Zlín

Byla a nebyla. Takový byl až do nedávna běžný stav kavárny na samé střeše Baťova mrakodrapu (21. budovy). Od letošního roku ji ale provozují naši oblíbení Jamai Cafe, takže je to záruka toho, že tu dostanete jejich nebeské limonády i kávu z vlastní pražírny. A k tomu pořádnou porci výhledů na náš krásný Zlín. 

10. Titique Café, Zlín

Francouzská kavárna v ulici vedoucí do náměstí si přímo říká o klidnou snídani. Dáte si croissant, bábovku a kávu a koukáte ven, jak se to hemží chodci a školáky. Krásné a klidné místo v samém centru. 

11. EBE Café Zlín - Mladcová

Jestli jdete kolem, rozhodně nesmíte EBE Café vynechat. Najdete ho až nahoře nad Zlínem v místní části Mladcová v unikátní budově Vivid House s jógovnou a tělocvičnou. Do EBE Café se chodí relaxovat, koukat ven a dát si něco dobrého na hlad nebo na žízeň. Mají tu výběrovou kávu, super dezerty, chlebíčky s lososem, bublinky i spoustu zajímavých čajů. 

12. Mima Coffee Roastery, Uherský Brod

Příjemným osvěžením je v Brodě maličká kavárna s vlastní pražírnou Mima Coffee Roastery. Na dvorečku si můžete posedět po ránu i navečer, uvnitř mají vždycky něco dobrého a na mlýnku svou vlastní kávu z pražírny, která si mezi ostatními směle získává jméno. Doporučujeme. 

13. Jamai CafE, Uherský Brod

Původně jen pražírna s obchůdkem, dnes kromě pražírny taky síť kaváren v Brodě, Luhačovicích, ve Zlíně i v Uherském Hradišti. Každá je malinko jiná, ale sázkou na jistotu je tu vždycky výběrová káva a taky domácí limonády, které dělají hrozně poctivě, a na které si sem chodíme smlsnout. 

14. Jizba, Luhačovice

Drobný domeček Jizba schovaný ve stínu lázeňského hotelu Alexandria je úplnou oázou. Praží tu vlastní kávu, je to hlavní štáb multižánrového festivalu Luhovaný Vincent, prodávají tu rozkošnou Moravskou keramiku, kterou dělá maminka místního kavárníka. Víc o téhle kavárně i historii se dočtete na jednom z prvních článků našeho blogu. 

15. Café 204 Zlín

Dlouho jsme čekali, až se ve zlínském Parku Komenského otevře kavárna v bývalé knihovně, která prošla zásadní rekonstrukcí. A dočkali jsme se. Krásné interiéry otevřené do parku, kafe, snídaně, obědy, drinky a všechno, co patří k takovému místu. Držíme palce! 

16. Salon de The, Luhačovice

Salon de the na kolonádě je hlavně pro mlsouny. Mají tu totiž božské palačinky, v létě si dáte jahody se šlehačkou a v zimě horký mošt se skořicí. Ať už se usadíte na zahrádce nebo v jejich stylovém interiéru, je to lázeňské posezení jedna báseň. 

17. Kavárna V Myslivně, Luhačovice

Starší sestrou Salonu je Kavárna V Myslivně. Historický interiér je jednou z ikon Luhačovic, zahrál si i v Četnických humoreskách. Mají tu naprosto bezkonkurenční dezerty a dobroty, večer si tu můžete dát aperol a pokochat se výhledem na naše krásné lázně.

18. Divadelní kavárna, Luhačovice

I Divadelní kavárna patří k lázeňskému folkloru už od třicátých let, kdy na jejím místě bývala lázeňská mlékárna. Dnes je to příjemná zahrádka a kavárna, ve které mají velký dětský koutek, a kam se chodí na dezerty, pralinky, kávu i zmrzlinu. 

19. Bistro Na Kopci, Bojkovice

V létě můžete na kafe i do sezónního bistra Na Kopci, které najdete na bývalém panském dvoře nad Bojkovicemi. Za krásného počasí si tu můžete posedět s výhledem na romantický zámek Nový Světlov, dát si k tomu bábovku, buchtu, poctivý sendvič, limču, kafe nebo sklenici vína. Tohle milujeme. 

20. Čokoládovna, Vizovice

Kam na kafe ve Vizovicích? Nejspíš do čokoládovny Čokoládové království na Zámku Vizovice. Dělají si tu vlastní pralinky a čokoládu, které určitě nechcete minout. Mají tu kafe a taky spoustu dobrot pro děti. 

21. Zámek Wichterle, Slavičín

Ve Slavičíně zajděte na kávu na nově opravenou zimní zahradu Zámku Wichterle. Posezení tady je radost, a když bude v létě pěkně, můžete si vzít kafe nebo dokonce piknikový koš přímo do zámeckého parku. Ve Slavičíně pak ještě doporučujem Fér Kaffe Veronica, které provozuje Ekocentrum Veronica Hostětín. 

Kam ještě? 

Pražírny na Zlínsku a Luhačovicku

  • 20+ MÍST KAM NA KAFE NA Zlínsku a Luhačovicku

V okolí také najdete