Jamai Cafe Baťův mrakodrap Zlín

Na střeše Baťova mrakodrapu kavárna už hrozně dlouho chyběla. Jsme proto rádi, že se tohoto místa od roku 2022 naši milí Jamai Cafe z Uherského Brodu. O jejich kavárnách v Luhačovicích u přehrady nebo v Uherském Brodě jsme si tady už párkrát něco říkali, a řeč byla taky o pražírně přímo v Brodě. Dneska se pojďme podívat do kavárny, která má na lístku ten suveréně nejluxusnější výhled ve Zlíně. 

Baťův mrakodrap je místem, které ve Zlíně prostě musíte vidět. Uvnitř jezdí v pracovní dny páternoster a díky prvorepublikové architektuře si tu můžete připadat trochu jako na ministerstvu kouzel. Když se objednáte dopředu, můžete se svézt pojízdnou kanceláří ve výtahu, můžete si taky projít 8. patro, kde jsou původní ředitelské interiéry. No a samozřejmě můžete vyjet rychlovýtahem na střechu. A ta je otevřená skoro vždycky. 

Dalekohledy, se kterými uvidíte baťovským domkům až do kuchyně. 

Nově tu najdete dalekohledy, kterými můžete koukat baťovským domkům pod vámi až do kuchyně. Můžete se z výšky podívat na tu obdivuhodnou šachovnici továrních budov, můžete si sáhnout na bronzový model Zlína... a po mnoha letech si tu teď můžete dát taky skvělé kafe, posadit se k fontánce mezi trvalky a kochat modrým nebem. 

Kafe s nejkrásnějším výhledem na město. 

Jednu ze svých kaváren tu totiž otevřeli naši milí Jamai Café z Uherského Brodu. Tamní pražírna jede od roku 2014 a v poslední době se jí povedlo otevřít pár kaváren na pár opravdu luxusních místech. Mezi nimi i v jejich novém Penzionu U Přehrady v Luhačovicích, na malebných historických schodech vedoucích od nádraží v Uherském Brodě, no a teď i na nejkrásnějším místě ve Zlíně. 

Takže, co to bude? Foto: Jamai Cafe Baťův mrakodrap

V létě se tu krásně sedí venku v pohodlných křesílkách, v zimě zase v prosklené kavárně. Na lístku mají samozřejmě kávu ze své vlastní pražírny včetně výběrových limitek, ale taky jejich nedostižné limonády, které jsou v létě naprosto k nezaplacení. Mají tady domácí dezerty, skvělou zmrzlinu a ve vitrínce taky něco lokálních produktů (třeba od Fryzelků z Vlachovic) a za to jim jdou u nás rozhodně body nahoru. 

Káva z vlastní pražírny, regionální produkty z Květomluvy a reKelímek. Palec nahoru. 

Jestli chcete vidět Zlín z jeho nejlepší stránky, začněte tady. V kavárně Jamai Café Baťův mrakodrap Zlín.  

  • Jamai Cafe Baťův mrakodrap Zlín

V okolí také najdete