Quitkova: Designové lahůdkářství Zlín

Ve Zlíně funguje hned několik skvělých módních a designerských značek, jejichž kousky byste si při návštěvě města měli minimálně prohlédnout. Nebo ještě lépe odvézt s sebou domů. Na památku, ale také jako nemsrtelný kousek pomalé módy do šatníku nebo do obýváku. Přesně takové oblečení, boty, doplňky a nábytek najdete v designovém obchůdku Quitkova. 

Předchůdcem designového lahůdkářství na Kvítkové byl obchůdek Pro.Story. Koncept ateliéru spojeného s obchůdkem a galerií se teď přenesl do nového prostoru Qutikova. Stojí za ním Eliška Hejdová a Kateřina Vavroušková. Obě dvě mají k osobitému desginu a lokálním značkám tak blízko, jak to jen jde.  Zatímco Eliška si jede svou slow-fashion značku SUTU, Kateřina přešívá staré bannery, usně, zbytky pryže nebo potahů do osobitých tašek, taštiček, batohů a shopperů pod značkou Cover by Kateřina. 

Kateřina Vavroušková své kabelky Cover šije přímo v ateliéru Quitkova. 

"Je to tu zase o lokálních značkách," říká o designovém obchůdku Quitkova Kateřina Vavroušková. "Chtěly jsme zachovat princip otevřeného ateliéru, tvoříme tedy přímo tady na Kvítkové. Prostor navíc funguje jako obchod se zlínskými značkami, a také jako galerie. Těší nás, že lidi mají zájem o lokální nakupování. A překvapilo nás taky, kolik zlíňáků přišlo na samotnou otvíračku. Díky tomu nás tenhle koncept pořád baví. Víme, že to má smysl."

Dřevotvary, Kave, SUTU, Playbag a spousta dalších značek spolu na jednom místě. Zlínský design a móda je k dostání právě tady. 

Tenisky Pár Honzy Klosse a Dariny Zavadilové

V Quitkové koupíte nejen košile, šaty, trička nebo parky Eliščiny SUTU, ale taky jedinečné kabelky Cover, tenisky Vasky nebo Pár, oblečení Casalinum nebo Okolosku, batůžky a doplňky Playbag, šperky Želé Jewellery Veroniky Zelezníkové, stoličky a stolky Sosone, doplňky Roberta Vlasáka nebo věci z dílny Dřevotvary. Na tak malý prostor je výčet značek úctyhodný. A radost z kvalitního oblečení, obutí a designu vás prostoupí hned ve dveřích. 

Obchod, dílna, galerie a showroom v jednom. Designové lahůdkářství Quitková. 

Eliška s Kateřinou také pořádají kurzy přešití pro teenagery i pro veřejnost, sem tam uspořádají vernisáž, jezdí sem fotit známé značky. Přesně tenhle typ obchůdku, který podporuje místní designéry, návrháře a řemeslníky, by měl existovat v každém českém městě. 

Nakouknout můžete designérkám přímo pod ruce. Součástí obchůdku je i dílna. 

 

  • Quitkova: Designové lahůdkářství Zlín
    Kvítková 4122
    76001 Zlín
  • PO – PÁ 10:00 – 17:00 SO 10:00 – 12:00

V okolí také najdete