Comic Cone Food Truck Zlín

Na první pohled koncept jednoduchý jak facka. Foodtruck zaparkovaný v proluce mezi domy, před ním čtyři stolečky ze starých palet a uvnitř jeden či dva kuchaři, kteří vám během pár minut naservírují božskou asijskou klasiku, barevné burgery, šťavnaté sandwiche nebo nějaký twist na buchtičky s krémem. Za Comic Cone Food Truck stojí trochu delší příběh a cesta, kterou  tenhle zázrak musel ujet, rozhodně nezačínala na zlínských křižovatkách. 

 Zlínští rodáci Anna a Michal Mlýnkovi pracovali až do roku 2018 na manažerských pozicích v Praze. Jakmile měli po krk šéfů a nekonečné pracovní doby, začali se poohlížet po něčem, co by je živilo a zároveň jim dělalo radost. Na výletě do Vídně potkal Michal první pizza kornoutky neboli cones a za pár dní už sháněli svůj první food truck. Název odvodili od plněných pizza kornoutků a pojmenovali ho Comic Cone Food Truck, začali obrážet první festivaly a gastro akce a brzy se o nich vědělo. Většinu nákladů však spolkly vysoké pronájmy na velkých festivalech, takže časem přesedlali na menší, které jim umožnily něco vydělat, ale také se zdokonalit v tom, co dělají, protože to pro oba byla novinka. 

Comic Cone Food truck Zlín

Covidová epidemie zaparkovala jejich rozjetý foodtruck v rodném Zlíně. Ukázalo se, že samotné pizza kornouty nefrčí tak, jak by si přestavovali, takže se vrhli do objevování nových receptů a kuchyní. Díky tomu najdete každý den v menu něco nového. Hodně se sází na burgery, sandwiche, pastrami a foodtruckovou klasiku, vytuněné bagety, asijské saláty s rýžovými nudlemi. Pokrmy připravují ze surovin, které jsou zrovna dostupné. Suroviny se snaží shánět lokálně, a podle nákupů teprve plánují, co se bude vařit. 

Comic Cone Food Trcuk

I když mají otevřeno jen 4 dny v týdnu na pár hodin, zabere většinu ostatního času příprava, protože uvnitř foodtrucku není místo na velké zásoby ani na velké vaření. Sami si dělají rozvoz i zásobování, občas jim vypomůže kamarád Tomáš. Mezi stolky se batolí culíkatá holčička, která se maminky Anny drží za sukni. A je to prý jízda, směje se Anna. 

Comic Cone FoodTruck

V létě občas vyrazí vařit na pár akcí, komiksový foodtruck ale najdete pevně zaparkovaný na Kvítkové ulici ve Zlíně. Jestli se všechno povede, mohl by se brzy ve Zlíně objevit ještě jeho mladší bráška. Až budete mít chuť na poctivé jídlo s nápadem, doporučujeme vyrazit právě sem. Ale pospěšte si, než se u okýnka foddtruck stáhne roleta s nápisem Sold out (vyprodáno). 

  • Comic Cone Food Truck Zlín
    Kvítková 611
    76001 Zlín
  • 777 403 694
  • pondělí: ZAVŘENO úterý: ZAVŘENO středa: 11:00 až 18:00 čtvrtek: 11:00 až 18:00 pátek: 11:00 až 18:00 sobota: 11:00 až 18:00 neděle: ZAVŘENO

V okolí také najdete