Park Café Zlín

Tato prosklená kostka na kraji zlínského Sadu svobody, na dohled od Zlínského zámku, je naprosto nepřehlédnutelným místem. Mimo jiné i proto, že je tu v jakoukoliv denní dobu docela živo. Na zahrádce posedávají studenti s notebooky i maminky s kočárky na dopolední kávě, uvnitř kmitá mezi prosluněnými stolky obsluha a roznáší snídaně, dorty, zákusky, chlebíčky i skleničky něčeho dobrého. Park Café Zlín je místo, kam rozhodně chcete jít na snídani, přes den na kávu a večer na drink. 

Na místě kavárny bývala dříve diskotéka, bar, pražírna, čokoládovna. Teď je tu kavárna italského střihu šmrncnutá bistrem s domácími dobrotami. Budova prošla kompletní rekonstrukcí a nová okna velkoryse otevírají prostor do ulice. V plánu je i vybudování  terasy se zahrádkou směrem do parku. Park Café tak postupně prorůstá do svého okolí. 

Park Café Zlín :| Kam na brunch a na kafe ve Zlíně

Zastavili jsme se sem ve všední den na snídani a je vidět, že nejsme jediní, koho to napadlo. Brzy je plno a první líné jarní paprsky vytáhly nedočkavé i na předzahrádku na ulici před kavárnou. Ostatně, ta je v létě naším oblíbeným místem. Můžete si tu v klidu mlsat palačinku nebo u kafíčka sledovat cvrkot kolem zastávky Náměstí Míru i nově opravené elegantní Tržnice Pod Kaštany. 

Park Café Zlín :| Kam na brunch a na kafe ve Zlíně

Pro majitele kavárny je to první zkušenost s gastrem, ale zali to ale za správný konec. Obklopili se partou lidí, pro které je samozřejmostí objednávat suroviny u lokálních dodavatelů,  nakupovat bylinky od tetiček na vedlejším trhu a dorty vyrábět z poctivých surovin. Jídelníček se tu vcelku pravidelně obměňuje, vždycky si ale můžete být jistí dobrou snídaní,  brunchem a odpoledne něčím malým k zakousnutí. 

Park Café Zlín :| Kam na brunch a na kafe ve Zlíně

Na snídaňovém menu samozřejmě nechybí vejce Benedikt ani míchaná vejce, vejce do skla, francouzské toasty se smetanou a ovocem. Brunch obohacují  panini, bagely, toasty, saláty a plněné croissanty, ve vitrínce se vždycky najde oblíbený chlebíček a nechybí ani rolády, věnečky, tartaletky, dorty a ostatní sladkosti, bez kterých by kavárna ani nemohla být kavárnou. V zimě se tu zahřejete voňavým svařáčkem i kakaem s horou šlehačky, v létě navečer si dáte bublinky nebo aperol Park Café je místo s jedinečnou atmosférou po celý den po celý rok. 

Park Café Zlín :| Kam na brunch a na kafe ve Zlíně

  • Park Café Zlín
    Soudní 5549
    76001 Zlín
  • 771 298 942
  • PO - ÚT: 8:00 - 19:00 ST - ČT: 8:00 - 21:00 PÁ - SO: 8:00 - 23:00 NE: Zavřeno

V okolí také najdete