Kavárna naKafe Zlín

Název kavárny naKafe v budově 23 továrního areálu ve Zlíně přesně vystihuje podstatu místa. Sem se v pracovní dny chodí na výbornou italskou kávu a čerstvé koláče. Komorní prostor kavárny se stolky pro dva je ideálním místem, když potřebujete v klidu probrat obchodní záležitosti, vyřídit e-maily, uklidnit se před zkouškou či si jen tak vychutnat kávu, dezert nebo domácí limonádu.

Denní kavárnu provozují pátým rokem dvě kamarádky, které nezastavila ani pandemie covidu. Zatímco na začátku se koncept skvěle rozjížděl podle plánu, nyní se majitelky musí přizpůsobovat nové situaci. Kavárna stále kopíruje pracovní dobu, protože sem chodí hlavně lidé z kanceláří a podnikatelé na své schůzky. Občas se staví návštěvníci nedalekého muzea a galerie a mezi stálými zákazníky jsou i milovníci kávy, kteří oceňují její vysokou kvalitu bez experimentů. Takovou kávu jako v naKafe vám nikde ve Zlíně neuvaří, mají s dodavatelem exkluzivní smlouvu. Majitelky dávají přednost tradiční chuti a italskému stylu pražení kávy. Prostě vsadily na kvalitu, kterou nemění.

Vzhledem k malému prostoru se v kavárně nepodávají speciální snídaně, ale v nabídce jsou vždy čerstvé výrobky tří místních cukrářek a jedné pekařky, jejíž koláčky zmizí obvykle už během dopoledne. V industriálním prostředí budov z červených cihel je Na kafe útulným místem, kde se můžete zastavit na kávu a kus řeči. Vlídná obsluha, tichá hudba a originální výtvarná díla na zdi dotvářejí pocit klidu a pohody, ať už přijdete sami nebo na někoho čekáte. A malá zahrádka před kavárnou poskytuje v létě příjemné posezení i relax na lehátkách.

Majitelky byznys kavárny naKafe mají s přípravou kávy dlouholeté zkušenosti i z jiných firem, a navíc o víkendech provozují na vybraných akcích a festivalech vlastní kávový stánek. Jejich snem je pojízdná kavárna, na jejíž realizaci usilovně pracují.

  • Kavárna naKafe Zlín
    Vavrečkova 5262
    76001 Zlín
  • 773 930 938
  • nakafezlin@seznam.cz

V okolí také najdete