Red Brick Design Shop: Zlínem odchovaný obchůdek

Když jsme se nedávno potulovali kolem zlínské knihovny, ZAPLULI jsme do designového obchůdku, který elegantně zaplňuje jinak trochu rozpačitý prostor ve vestibulu. Samozřejmě jsme nemohli odolat a Red Brick Design Shop jsme pečlivě prozkoumali.

Jestli je něco na první pohled zřejmé, pak to, že do prostor 14 | 15 Baťova institutu obchůdek zapadl, jako by tu byl odjakživa. Dříve vstupní část vestibulu využívala knihovna jako antikvariát nebo prodejnu regionálních publikací, ale tak nějak to nebylo ono. Red Brick Design Shop jí však vdechl úplně novou funkci. Podle Mirky Szórádové taky nebylo jednoduché interiér vyladit tak, aby sem zapadl. „Prostory ve vestibulu knihovny byly dlouho nevyužité, přitom je to skvělé místo, kudy denně projde spousta lidí. Původně jsem chtěla, aby tu bylo hodně dřeva a přírodních materiálů, ve kterých se cítím skvěle, a které dokáží prostor udělat útulnější. Pak jsem ale pochopila, že je nutné zachovat koncept celé budovy a využít ho také pro obchod. Ve spolupráci s Veronikou Mičolovou z ververdesign tak vznikla současná podoba obchůdku.“

Zlínsko a Luhačovicko

Název Red Brick Design Shop samozřejmě odkazuje na zlínskou architekturu a na budovy, které obchůdek obklopují. Tady jsou prostě cihly kam se podíváš. Jedna z nich trůní i na pultu obchůdku. Tahle je ale tak trochu speciální. Mirka ji našla doma na zahradě, pečlivě ji očistila a umístila sem, protože je to cihla, kterou vyrobil její pradědeček. Trocha rodinné historie, trocha baťovského stavitelství, cihla k cihle, a je z toho nové jméno pro designový krámek ve Zlíně.

Zlínsko a Luhačovicko

Na relativně malém prostoru dnes najdete téměř čtyřicítku českých značek. Velká část z nich navíc pochází z nejbližšího okolí. Ze Zlína Sutu, Agapornis Luis, Ateliér Radosti, Cogito, Modest Apparel, kroměřížské MMM, Bioga z Napajedel, ponožky We are Ferdinand z Valašských Klobouk, Wood Style a Dado Design z Uherského Hradiště a spousta dalších.

Zlínsko a Luhačovicko

Věci, které tu najdete vybírá Mirka tak, aby se daly kombinovat, ale aby nabízely výběr materiálů, střihů a stylů pro všechny, kteří sem chodí – pro studenty, pro maminky na mateřské, pro úřednice z okolních kanceláří nebo pro městské kluky. A letos má taky v plánu pár novinek. Fashion Show Dotek, Zlín Design Week nebo sázení stromků s Modest Apparel.

Zlínsko a Luhačovicko

Pro ženské oko je to prostě potěcha a málokterá z nás se ubrání pečlivému zkoumání designových šperků, originálních šatů, kabelek, z nichž každá jedna by se nám rozhodně hodila. Zkrátka a dobře je prostě těžké tu nenechat celou výplatu. Mirce fandíme a jak půjdeme kolem, určitě nakoukneme, co je tu nového. Nebudeme si samozřejmě nic kupovat. Jenom maličko mrkneme. Jenom koutkem oka.

a kde se ubytovat při objevování zlína a okolí?

Ve Zlíně a jeho okolí je tolik míst k navštívení. Jeden den rozhodně nestačí! Kde se tedy ubytovat?

Ve Zlíně:

  • Hotel Tomášov - hotel s pozoruhodnou baťovskou historií, unikátní architekturou, luxusním interiérem, kvalitními službami a výhledem na Zlín. Náš tip: V létě si na venkovní terase můžete užíjt skvělou gastronomii nebo letní kino.
  • Hotel Lázně Kostelec - jen kousek od Zlína se nachází ráj odpočinku a relaxace. Náš tip: Hotel je skvělým výchozím bodem pro výlety do přírody. V létě určitě oceníte skvělé venkovní koupaliště nebo možnosti golfu.

Nebo se ubytujte kousek od Zlína v nádherných lázeňských Luhačovicích! Mezi naše nejoblíbenější ubytování patří:

Ve Slavičíně:

  • Red Brick Design Shop: Zlínem odchovaný obchůdek
    Vavrečkova 7040
    760 01 Zlín

V okolí také najdete