Vizovické Trnkobraní: co s načatým víkendem?

Na jižní Moravě se oslavuje víno, ve Vizovicích zase trnky. A nejen ty. Tradiční Trnkobraní láká do slavného areálu likérky Rudolfa Jelínka všechny milovníky hudby, letní pohody a pravé české slivovice. Jestli se k nám na nejlepší švestkový festival na světě chystáte, měli byste si ve volné chvíli naplánovat malou prohlídku Vizovic. Čtěte dál, řekneme vám, kam zajít.

TRNKOBRANÍ pro milovníky hudby

Ale ještě chvilku zůstaneme na festivalu. Páteční i sobotní program bude na obou pódiích divoký a velice rozmanitý. Jestli vám můžeme radit, nenechte si ujít WOHNOUTY nebo MIG 21. Na Trnkobraní hráli už několikrát a pokaždé to byl zážitek. Letos speciálně se všichni těší na Jarka Nohavicu, který se do Vizovic vrací po 21 letech. A co bychom to byli za místní, kdybychom vám nedoporučili šetřit síly na sobotní koncert oblíbených Fleretů. Protože žádné Trnkobraní by bez jejich Vizovic nebylo úplné.

Vizovické Trnkobraní

TRNKOBRANÍ pro milovníky knedlíků

Tady přichází výzva. Tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků (podle údajů v městské kronice se o soutěži poprvé píše v roce 1973 - rekord byl 61 kusů spořádaných knedlíků) je otevřená široké veřejnosti. Letošním favoritem je Kamil Hamerský, který loni ve dvou hodinách spořádal 166 knedlí. Co myslíte, trumfnete ho?  

TRNKOBRANÍ pro milovníky přírody

Jen si tak trochu protáhnout nohy a pročistit hlavu. Jestli v neděli nepospícháte domů a chcete se ještě porozhlédnout po okolních Vizovických vrších, máme pro vás tip. Asi nejlepší volbou bude vyrazit po Naučné stezce Vizovické vrchy, která začíná na vizovickém náměstí a pokračuje po žluté turistické značce. Po vrstevnici vás dovede ke všem důležitým bodům Vizovických vrchů, a to včetně nejvyššího vrchu Klášťov, Ploštině nebo třeba až na Vařákovy paseky. Záleží na tom, kolik máte času.

Janův hrad

TRNKOBRANÍ pro milovníky historie

Přímo v srdci Vizovic najdete vizovický zámek s unikátním interiérem ve stylu baroko, rokoko, empír a biedermeier a přilehlým zámeckým parkem. Prohlédnout si ho můžete ve třech okruzích. Procházkou se od zámku dostanete i ke zřícenině Janova hradu, ke které to pěšky trvá asi hodinku.

Valašský šenk Vizovice

TRNKOBRANÍ pro gurmány

Až se vám přejí festivalové jídlo a dostanete chuť na něco kapku klasičtějšího, buďte v klidu. Ve Vizovicích rozhodně je kam zajít a v klidu si u jídla posedět. Ze zálohy vás jistí třeba Valašský šenk, kde si užijete nejen interiér, ale především valašská kuchyně. Za nás jedno velké ANO. Na výborné halušky nebo kachničku si zajdete i do restaurace U Tonka. Sladkou tečkou gurmánské procházky Vizovicemi může být třeba Čokoládové království - čokoládovna přímo na vizovickém zámku. Té jsme se neubránili ani my, článek o ní najdete na našem cestovatelském blogu. A pokud to bude jen trochu možné, určitě se zajděte podívat do muzea Jelínkovy likérky. Protože co jiného si z Vizovic přivézt jako suvenýr, než některou z pravých Jelínkových pálenek?

  • Vizovické Trnkobraní: co s načatým víkendem?

V okolí také najdete