Zlínské ráje kavárenských povalečů

Mezinárodní den kávy, oficiální celorepublikový Týden kávy a zlínský Kávafest nás inspiroval k dalšímu tipu na výlet. Venku začíná být ošklivo, tak proč se před počasím neschovat s hrnečkem cappuccina v jednom z pohodlných kavárenských křesel. Ať už s přáteli, knihou nebo klidně i s prací, ke které vám počítač, případně tužka a papír, stačí - podívejte se, kde jsou ty pravé schovky zlínského kavárenského povaleče.

Snídaně je základ

Není čas ztrácet čas. Máme před sebou spoustu práce. Čeká nás šest kaváren a k tomu nějaké to rozptýlení. Vyrážíme ve všední den, ne všechny kavárny fungují totiž o víkendech. To ale vůbec nevadí. Na své si tentokrát přijdou maminky na mateřské, freelanceři a lidé pracující na volné noze i ti, kterým není slovo HOMEOFFICE cizí. Kdo říká, že homeoffice musí být nutně doma?

Kde jinde začneme den hravou snídaní než v Kafecu Zlínském? Jejich zaškrtávací menu je tím nejpříjemnějším testem, který vás dnes potká. Pokud můžeme radit, ochutnejte některou z místních vyhášených waflí a překapávanou výběrovou kávu. Pro práci i na pokec je to tu za nás ideální.

Snídaně Kafec Zlínský

Areál Svit - centrum Zlína

To, že se do areálu Svit pomalu přesouvá centrum zlínského dění, jsme vám už říkali. Bývalý baťovský tovární areál má v sobě kouzlo a pravou podstatu Zlína, přijde nám tedy příznačné pokračovat právě tu. Jdeme si vyvětrat hlavu na Baťův mrakodrap, kde se rozhlédneme po Zlíně a v klidu posedíme u horkého čaje nebo svařeného vína v kavárně, kterou najdete v nejvyšším patře - Cafe 21. Po cestě výtahem dolů máme čas rozmyslet si, kam vyrazíme dál.

Baťův mrakodrap

Kaváren je kolem spousta. My ale dřív, než se posadíme v další skvělé zašívárně pro kávomily, prozkoumáme nedaleký Baťův Institut. Tam totiž najdete expozici Princip Baťa, která vás seznámí s historií města, i Krajskou galerii výtvarného umění, kde momentálně narazíte na výstavy o meziválečné architektuře Luhačovic i o kulturních vlivech, které formovaly současnou podobu Zlína. Čas oběda volá. Odpovíme mu hned o pár kroků dál - v konceptu fit menu Fit Foodie. Smažák a hranolky tu opravdu nenajdete. Stálá nabídka, obědové menu i vitrínka s dezerty berou v potaz vegetariány, bezlepkáře i vegany. Kuchaři jsou nápadití, obsluha profesionální a velice vstřícná, prostředí sympatické. Doporučujeme nejen na oběd!

Fit Foodie Zlín

Náměstí a Kvítková

Když budeme pokračovat dál směrem k centru a přejdeme silnici, narazíte na park, v parku na Zlínský zámek a v něm na Kafé ZÁMEK - kavárnu, kterou, díky krásné herně, vyhledávají maminky s dětmi. Je to tu pro ně jako stvořené. V letních měsících je navíc otevřená zahrádka na zámeckém nádvoří a to je teprve paráda! Zmíníme ještě jejich domácí koláče a dortíky (určitě vyzkoušejte mrkvový, jablečný nebo extra čokoládový!) a voňavé Chai Latté a jdeme dál. Jestli máte čas, projděte si i prostory Zámku - většinou se tu konají výstavy nebo oblíbený předvánoční Design Market.

Kafe Zámek Zlín

Blížíme se do finiše. Přes náměstí a další hlavní silnici se dostaneme na ulici Kvítková. Jestli na náměstí narazíte na pojizdný vozík CoffeeExpress a jestli máte ještě chuť, vyzkoušejte i jejich kávu. Je skvělá a na cestu hezky zahřeje. A pozor, na Kvítkové přichází ta nejtěžší volba našeho výletu. Pokud se totiž dáme na kruhovém objezdu vlevo, zavítáme do KAFÖ, zato rovně brzy narazíme na nově otevřenou Bajkavárnu. My tentokrát dáme přednost Bajkavárně. Jednak jsme vám KAFÖ doporučovali už tolikrát, že znovu snad ani není potřeba, a potom víme, že hledáme místo k delšímu posezení, možná k práci - a to v malinkém KAFÖ, obzvlášť v chladných měsících, bohužel nenajdeme. Míříme tedy do Bajkavárny.

Bajkavárna Zlín

Nenechte se mýlit, přijít můžete i pěšky. Jsou tu milí, vstřícní a v dezertové vitrínce tu najdete slanou i sladkou tečku výletu.

NÁŠ TIP: až budete odcházet z Bajkavárny, přejděte silnici naproti a nakoukněte do nového obchodu s květinami Kytku do bytu. Toto útočiště pro všechny kytkomily otevřelo teprve nedávno, ale mezi místními je už velice oblíbené. My ho taky rádi.

Kytku do bytku Zlín

A jestli budete mít z procházky nějaké fotky, nezapoměňte se s nimi pochlubit s #zlinskoLuhacovicko.

 

  • Zlínské ráje kavárenských povalečů

    Zlín

V okolí také najdete