Tipy na dárky ze Zlínska a Luhačovicka

Do Vánoc už zbývají necelé dva týdny a spousta z nás stále tápe a hledá ty pravé dárky. Česká pošta už negarantuje včasné doručení, ale nebojte. Možná máte ideální dárky někde za rohem, jen o nich ještě nevíte. Dali jsme vám dohromady pár tipů, u kterých se na poštu spoléhat nemusíte. Pochází totiž přímo od nás - ze Zlínska a Luhačovicka.

 

PRO MAMINKY

Pro radost i odpočinek jsme maminkám vybrali takové dárky, které nepotřebují, ale stoprocentně chtějí.

Čokoládové království Vizovice

 1. Čokoládové pralinky z Čokoládového království ve Vizovicích nebo Luhačovicích potěší smysly a pohladí na duši. Jejich čokoláda se rozplývá na jazyku, takže až budete vybírat pro maminku, nezapomeňte si taky zobnout.
 2. Bylinky z Vlachovic od Fryzelků jsou naším dalším tipem. Fryzelkovi si tu bylinky sami pěstují a suší a vyrábí z nich mýdla, čaje a různé vonné směsi.
 3. TOP dárek z Luhačovic je zaručeně dárkový poukaz na relaxaci a wellness v jedné z místních prvorepublikových vil.
 4. Jestli je vaše maminka milovnice kávy, určitě ji zaujmete cihličkou ze zlínské pražírny výběrové kávy Brick city coffee, balíčkem luhačovické Lázeňské kávy nebo z nedaleké Jizby Luhačovice.

PRO TATÍNKY

Tatínkové jsou různí a kupovat jim dárky bývá vždycky oříšek. Co ale víme, je, že tatínkové vždycky rádi odpočívají a umí ocenit kvalitní pivo i pálenku.

Navrátilova pálenica Zlín

 1. Vášnivé tatínky-motorkáře určitě potěší návštěva v otrokovickém Harley pubu, kde výborně vaří a navíc tu mají muzeum všeho, co se značky Harley Davidson týká. Vášeň pro motorky tu cítíte na každém rohu.
 2. Pokud hledáte ostřejší ochutnávku z našeho regionu, sáhněte po zlínské Navrátilově pálenici, která se vyrábí už 100 let.
 3. Lepší pivo než pálenka? Vydejte se do Malenovického pivovaru a sáhněte po pivu značky Zlínský švec.

PRO PRARODIČE

Rok co rok je to stejné. Rok co rok nám kladou na srdce, ať si šetříme penízky pro sebe. Ale jednou chceme taky rozmazlovat my je.

Bylinná vína Valašský produkt

 1. S ručně vyráběnou keramika z Jizby Luhačovice nemůžete šlápnout vedle. Vzpomeňte si, až budete vybírat. Člověk by si nejraději odnesl všechno.
 2. Ruku do ohně dáme i za výrobky z Ekofarmy Javorník. Všechno tu má svůj čas a tím pádem i kvalitu.
 3. Jelínkova slivovice a další pálenky jsou klasickým dárkem z návštěvy Zlína a Vizovic. Jestli chcete vyzkoušet něco nového, zkuste hruškovici, ta je moc povedená.
 4. Bezinkové, kopřivové, pampeliškové i petrklíčové. Víno nemusí být jen bílé a červené. Značka Valašský produkt a jejich bylinná vína jsou jasným vánočním favoritem.
 5. Nesmrtelná luhačovická klasika jsou křupavé lázeňské oplatky. Na výběr máte z tolika příchutí, až z toho jde člověku hlava kolem.

PRO SYNA

Přestože pro nás budou vždycky dětmi, sedmnáctiletého už asi hračkami nepotěšíme. No, podívejte, vybrali jsme od každého něco.

Bajkavárna Zlín

 1. Vezmeme to od nejstarších. Ručně vyráběné zlínské Vasky jsou boty ušité z pravé kůže v místní továrně. Vyrábí se na zakázku a přidat k nim můžete i vyražené iniciály.
 2. Pro malé i velké cyklonadšence je tu Bajkavárna na Kvítkové ulici. Ochotně vám tu poradí si výběrem kola i všeho potřebného pro děti i dospělé a ještě vám k tomu uvaří skvělou kávu.
 3. No a těm nejmenším určitě uděláme radost návštěvou zlínské ZOO  a zámku Lešná. Tady jsou k dostání jednotlivé vstupy, permanentky i různé plyšové roztomilosti.  

PRO DCERU

Holky se chtějí líbit. A je jedno, jestli jim je šest nebo osmnáct. I to je snadné, podívejte.

Red brick design shop Zlín

 1. Obchůdek s módou od českých návrhářů Courage najdete na zlínském zámku. Originálními kousky se to tu jen hemží. Vaše dcera tak dostane to, co nebude nosit žádná jiná.  
 2. To stejné platí o obchůdku Red brick design shop, který budete hledat v 15. budově zlínského Svitu, sídlí tu i Krajská knihovna Františka Bartoše. Obchůdek sbírá poklady různých designových značek, koupíte tu originální šperky, šaty i batohy.
 3. Pro malé slečny seženete dárek třeba ve zlínském Filmovém uzlu. Mají tu krásné kreslené knihy, prasátko Lojzík je mezi dětmi velmi oblíbený.

Za celý tým Zlínsko a Luhačovicko vám přejeme veselé Vánoce a rok 2019 plný cestování,  objevování a poznávání nových lidí. Těšíme se na vás i v příštím roce. 

 • Tipy na dárky ze Zlínska a Luhačovicka

V okolí také najdete