Otrokovice s dětmi: po cyklostezce do Napajedel

Až jaro zavolá, my budeme připravení. Kola, koloběžky i in-line brusle už netrpělivě čekají, až přijde jejich čas. Ideální příležitostí pro víkendové odpoledne s dětmi je první, zkušební výjezd po nenáročné cyklostezce s velkou motivací v cíli. 

Start: nádraží Otrokovice 
Délka tratě: 6 km (jedna cesta)
Doba jízdy: 20 – 30 min
Náročnost: jednoduchá, stezka vede po rovině
Cíl: Napajedla – náměstí

cyklostezka Otrokovice
Začínáme na rohu restaurace U Pecivála u vlakového nádraží v Otrokovicích, kde cyklostezka začíná. Čeká nás zhruba půlhodinka jízdy, během které se téměř bez přerušení dostaneme až do cíle v Napajedlích.

Po cestě mineme finanční úřad, křižovatku u modrého mostu (na které se dáme vlevo), železniční most a potom i přechodu pro chodce a kruhový objezd (sjedeme na druhém výjezdu z mírného kopečku).

cyklostezka napajedla

Brzy nás čeká nejkrásnější část cyklostezky, která vede kolem řeky. Jakmile dojedeme do Napajedel, pokračujeme dá až do přístaviště Emila Spiro, odkud se po krátké a málo frekventované cestě v pohodě dostaneme do centra města. 

KAM DÁL? 

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy v moderním audiovizuálním sále a historické stálé expozice. Určitě doporučujeme k návštěvě jako zpestření výletu pro malé i velké. 

Muzeum Napajedla

KDE JÍST?

Zmiňované přístaviště Emila Spiro a místní turistické centrum U Přístavu je ideální ke krátké zastávce a občerstvení. V létě tu pujčují kola a inline brusle, najdete tu dětské hřiště a co je hlavní, v letní sezóně je právě tady jedno z nástupních a výstupních míst výletní plavby po Baťově kanálu (loď Morava). No a jestli se dostanete až do Muzea Napajedla, jak jsme vám doporučili, zajděte určitě i do Café Klášter. Na kafíčko z české pražírny La Bohéme, na výborný koláč nebo na nějaký dobrý koncert do bývalé kaple.

Mapa Otrokovice - Napajedla

NÁŠ TIP: Jestli na cyklostezku míříte ze Zlína a nechcete jet odtud na kole, ozvláštněte si začátek nebo konec výletu a jeďte vlakem. Jak už jsme psali, cyklostezka v Otrokovicích začíná hned na nádraží. 

Cyklostezce ZDAR!

A jestli zvládnete po cestě udělat pár fotek, nezapomeňte se s nimi pochlubit s hashtagem #zlinskoLuhacovicko. Těšíme se na ně! 

  • Otrokovice s dětmi: po cyklostezce do Napajedel

V okolí také najdete