Procházkou na Vartovnu: s rodinou i pejsky

Víkendové počasí láká ven pejskaře, motorkáře, cyklisty, kočárky, inliny i turisty. Nás to táhne za výhledy. Jdete s námi?

Start: Syrákov, zastávka
Délka trasy: 6 km (jeden směr 3 km)
Doba chůze: cca 2 hodiny
Cíl výletu: rozhledna Vartovna

Rozhledna Vartovna
Autem nebo autobusem dojedeme na kopec Syrákov (můžete najít i Sirákov, názory na i a y se liší), který najdete jen pár minut jízdy směrem na Vsetín. Auto zaparkujeme na malém parkovišti u autobusové zastávky a dál jdeme pěšky. Vyjdeme mírný kopeček k Hotelu Sirákov a vydáme se po žluté turistické značce směrem na Vartovnu. Cesta je velmi dobře značená, zabloudit určitě nemůžete. Jediné, co vás může po deštivých dnech zaskočit, je blátivý terén - cesta vede lesem a pomalu vysychá.

NÁŠ TIP: U Vartovny najdete nejen kryté lavičky a stolky k venkovní svačině, ale také ohniště, které je tu pro návštěvníky - sbalte pár buřtů a udělejte si výlet se vším všudy.
Výlet na Vartovnu
KAM DÁL
U Vartovny máte na vybranou. Všude kolem křižují naučné stezky, takže prostoru pro další toulání je spousta. Nebo sedněte do auta a přejeďte zpátky do Vizovic. S dubnem tu po zimě zase otevírají Zámek veřejnosti. A jste-li nejen milovníci přírody, ale i designu, najdete ve vizovické firmě KOMA Modular pavilon ze slavného milánského veletrhu EXPO 2015.
Hotel Sirákov Liptál
KAM NA JÍDLO 
Pro osvěžení a lehké občerstvení se nabízí Hotel Sirákov, který stojí přímo na začátku naší cesty. Doporučujeme tu jejich halušky nebo specialitky z udírny. Jestli ještě nemáte hlad a míříte do Vizovic na Zámek, určitě vyzkoušejte místní Čokoládovnu s ručně vyráběnými pralinkami nebo Vizovický šenk s tradiční valašskou kuchyní.

Mapa Kudy na Vartovnu

Ať se vám na Vartovně líbí!

Fotky sdílejte s hashtagem #zlinskoluhacovicko

  • Procházkou na Vartovnu: s rodinou i pejsky

V okolí také najdete