Otrokovice na horském kole: jedeme do Žlutavských kopců

Odhoďte mapy, ty nejsou třeba. Tentokrát je naším cílem pořádně se vyřádit. Jestli jste na horském kole jako doma, máte dobrodružnou povahu a chcete si trochu zpestřit víkend, čtěte dál. Jedeme si užít.

Start: přístaviště Otrokovice
Délka trasy: dle libosti
Náročnost: Pro pokročilé
Cíl: Žlutavské kopce

Na horském kole kolem Otrokovic

POZOR: Terén nabízí velmi ostré sjezdy. Doporučujeme je otrlým borcům, kteří se na kolech cítí jistěji než nohama na zemi. Ale ani ostatní nepřijdou zkrátka – je důležité upravit rychlost vlastním potřebám. Do tohoto terénu zvolte kolo alespoň s předním odpružením a kvalitními brzdami.

KUDY KAM
Začínáme v přístavišti v Otrokovicích, kde hned za hospůdkou najdeme dřevěnou lávku přes řeku Moravu. Po té se dostaneme přímo pod kopec Žlutava. Cesta kolem střelnice nás ihned ze začátku prověří - začínáme prudkým kopcem, který nás zavede do terénu s dalším ostrým stoupáním a technickými sjezdy. Mapu nepotřebujete, cesty jsou propojené a orientace tu je jednoduchá. Navíc je tu spousta možností k odpočinku, nezapomeňte se občas zastavit, užívat si ticho a vůně lesa a u toho přemýšlet, kterou z cest pojedete dál.

žlutavské kopce u zlína

NÁŠ TIP: Jestli potřebujete před cestou pár drobných oprav a úprav, Informační centrum v přístavišti (otevírá 1. 5.) nabízí mimo jiné i nářadí pro opravu a servis kola.

KDE JÍST
Po náročné jízdě a návalu adrenalinu vyhládne. Když se vrátíte zpátky do Otrokovic, čeká tu na vás hned několik možností. Za vyzkoušení určitě stojí Harley Pub, kde výborně vaří, o kousek dál v Malenovicích vám skvělé jídlo naservírují i v penzionu Dobré hnízdo (pozor, v neděli zavřeno). Chuť na pivo a na něco k zakousnutí vyřešíte i v Pivovaru Malenovice, a jestli si váš apetit žádá kávu a zákusek, zastavte se do otrokovické Městské kavárny.

Užijte si to a opatrně! 


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete.

 

  • Otrokovice na horském kole: jedeme do Žlutavských kopců
    Žlutava
    763 61

V okolí také najdete