Na čerstvý vzduch do Bratřejova: pod dvousetletou hrušeň

Tady se vám bude líbit. Planá hrušeň v Bratřejově patří k těm místům, kde nepotkáte živou duši. Možná proto je tu tak krásně. Dvousetletý strom, který svým věkem pamatuje prusko-rakouskou válku, je perfektním místem pro piknik a víkendový odpočinek.
Hrušeň polnička Bratřejov
Start: Bratřejov, zastávka
Délka trasy: 3 km (jeden směr 1,5 km)
Doba chůze: cca 1 hodinu
Cíl výletu: hrušeň planá

Do centra Bratřejova snadno trefíte autem i autobusem. Hned na zastávce najdeme rozcestníky, které nás posílají dvěma směry. My se vydáme směrem nahoru, po zelené turistické značce - směrem na Klášťov. Bude trvat zhruba 10 minut, než se po silnici dostaneme na nenápadné rozcestí. Pozor, odbočka vpravo není nijak značená, proto raději přikládáme fotku.

Bratřejov

Tady pokračujeme nahoru a přes louku ještě asi 10 minut a u toho už se rozhlížíme. Hrušeň máte na dohled, jen to možná ještě nevíte. Přesto ji nemůžete minout. Koukněte na fotku a hledejte.
hrušeň planá Bratřejov
NÁŠ TIP: Nebojte se zeptat místních. Na svou hrušeň jsou pyšní, rádi vás k ní nasměrují.

KAM DÁL
Na Klášťov, nejvyšší kopec Vizovických vrchů, je to odtud necelé 3 km, určitě stojí za návštěvu. Výstup na Klášťov si můžete protáhnout ještě dál po místní naučné stezce.
Vizovické vrchy
KAM NA JÍDLO
Za občerstvením se musíme z Bratřejova vydat do Vizovic nebo do Zlína. Jestli už jste snědli a vypili všechno, co jste si přinesli v košíku na piknik pod hrušní, doporučujeme k zastávce vizovický hostinec U Tonka nebo restauraci U Johana na okraji Zlína - jejich grilovaná kolena jsou vyhlášená široko daleko.

TRASA

Bratřejov kam k hrušni

Užijte si výlet k místu dosud neobjevenému. 

Fotky s námi sdílíte na FB a na Instagramu s #zlinskoluhacovicko. 

  • Na čerstvý vzduch do Bratřejova: pod dvousetletou hrušeň

    Bratřejov

V okolí také najdete