Valašské Klobouky: pěšky na Královec a pozorovatelnu Durch

Vezměte si v týdnu dovolenou, sedněte na vlak a brzy ráno vyrazte z Klobuckého nádraží na výlet. Oceníte ranní slunce, samotu a klid. Pojďte se s námi projít rozkvetlým sadem přes přírodní rezervace až na vrchol rozhledny. Zapomeňte na čas, lehněte do trávy v březovém háji a plnými doušky nasajte čistou vody ze studánky.

Valašské Klobouky mapa výletCíl: Poteč
Start: Valašské Klobouky
Délka trasy: 10,6 km
Doba výletu: 3-4 h (zkratkou 3 h)
Kolem najdete: ovocné sady, kaplička Lovisko, přírodní rezervace Javorůvky, rozhledna Královec (Finiš), vyhlídka Ploščiny, rezervace Ščúrnica, pramen Dělanovec, dřevěnice v Poteči

Odpočiňte si v trnkovém a jabloňovém sadu s nádhernými průhledy na Valašské Klobouky a blízkou obec Poteč.

Objevte čistou krásu přírodní rezervace Javorůvky.Javůrky Valašské KloboukyPokochejte se panoramatickým výhledem na hřebeny přilehlých kopců z rozhledny Finiš.Finiš KrálovecLehněte do trávy v březovém háji Ploščina a nechte se unést poklidnou atmosférou tohoto místa.březový háj Valašské KloboukyNa chvíli se zastavte a pohleďte do korun sto let starého jedlo-bukového lesa v rezervaci Ščůrnica. Ščúrnica tip na výletDoplnit zásoby vody můžete ve studánce na Dělanovci, kde místí vybudovali malou kapli s posezením.

A jste v cíli. Projděte si obec Poteč - její krásné sady, zachovalé dřevěnice a poklidný vesnický rytmus stojí za procházku. Poteč tip na výletZpátky do Valašských Klobouků se můžete vrátit po cyklostezce. 

NÁŠ TIP:  Jestli hledáte malou zkratku, cestu z Javorůvek k rozhledně si můžete ukrátit o 1,5 km strmým výstupem přes smrkový les přímo k rozhledně Finiš. 

KDE JÍST

Ideální je posnídat v trnkovém a jabloňovém sadu z vlastních zásob. Občerstvit se samozřejmě můžete i cestou, třeba v rekreačním středisku Královec. Na oběd v Poteči doporučujeme Restauraci U Kollerů. A jestli hledáte specialitku z místních zdrojů nebo třeba suvenýr z výletu, podívejte se po moštech a povidlích od Zdeňka Miklase

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

 

  • Valašské Klobouky: pěšky na Královec a pozorovatelnu Durch

V okolí také najdete