Běháme kolem Otrokovic: kudy a kam vyběhnout?

Když běhat v létě, tak v přírodě, s výhledy a občas ve stínu lesa. Na téhle trase vítáme běžce, ale i milovníci delších procházek si tu přijdou na své. Na víkendové toulání je jako dělaná. 

Délka trati: 13 km
Doba běhu: cca 1:20 h
Doba pěší: cca 3:00 h
Výškový rozměr trasa běh Žlutava

 

Naše cesta začíná na cyklostezce, po které vyběhneme směrem na Kroměříž. Hned na jezu ji ale opustíme a čeká nás krátký běh po klidné silnici do Bělova. Sledujeme značku Žlutava, dokud nedoběhneme na rozcestí za Bělovem. Tady odbočíme doprava a dostaneme se k tzv. Popílku. A tady přichází největší výzva - stoupání až do Nové Dědinyběh žlutavaA ještě nekončíme. Na rozcestníku za Novou Dědinou odbočíme vlevo do lesa, kde nás čeká vítaný stín. Blížíme se k jednomu z nejkrásnějších výhledů v okolí. Stačí, když se na rozcestí u Žlutavského kamenolomu dáte vlevo. Kdo chce, kochá se a chytá dech. Kdo zvládá, pozoruje výhledy za běhu.Žlutava výhled běhTuto cestu sledujeme až na Žlutavu, kde na místním fotbalovém hřišti seběhneme z kopce dolů. Ani se nenadáte a už jste na lávce přes Moravu. A když se to tak vezme, otrokovická rekreační oblast Štěrkoviště, a tedy i vidina příjemného osvěžení, není daleko. Za úvahu to rozhodně stojí. 

mapa běh

KDE JÍST

Když probíháte Žlutavou, kousek před odbočkou u fotbalového hřiště vás čeká cukrárna Konvalinka. Doporučujeme k odpočinku a přísunu cukru za odměnu. No a jestli se míříte zchladit na Štěrkoviště, hlady a žízní vás tam trápit nebudou. Stačí si vybrat. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete.

  • Běháme kolem Otrokovic: kudy a kam vyběhnout?

V okolí také najdete