Do Vlachovic na dno přehrady

Vydejte se s námi po stopách budoucí Vlachovické přehrady, prozkoumejte malebná a divoká zákoutí říčního meandru Vláry s jeho působivými scenériemi. Vezmeme vás do zapomenutých koutů, která budou jednou vymazána z mapy. 

Cíl výletu:  Vlachova Lhota

Start: Vlachovice

Délka trasy: 9,3 km

Doba výletu: cca 3-4 h

Vlachovice výlet mapa

Vodní nádrž v číslech:

Celkový objem nádrže: 29,1 mil m3

Plocha zátopy: 212,9 ha

Max. výška hráze: 40 m

Hladina max. objemu nádrže: 390 m.n.m.

Průměrný průtok řeky Vláry: 3,4 m3/s

Co po cestě uvidíme?

Na dně přehrady VlachoviceNejnižší bod přehrady. Tady se bude tyčit 40m hráz.Samoty na MyšíSamoty na Myší – budoucí zaplavená oblastVlachovice výlet budoucí přehradaZaplavená oblast Podelhotský mlýn postaven v roce 1828. vlára VlachoviceŘíční meandr řeky Vláry Západ slunce VlachoviceZápad slunce nad přehradou

NÁŠ TIP: Cestu zpátky si můžete zkrátit z Vlachovy Lhoty do Vlachovic přes pastviny. A jestli hledáte tip na dobrý suvenýr z výletu, v okolí najdete hned několi výrobců, kteří jsou s Vlachovicemi úzce spjati. Za poctivou ruční prací se vydejte do Bednářství u Fryzelků, nebo do bylinné valašské sušírny svatého Františka. Nebo se poohlédněte po květinových a ovocných vínech Valašský produkt. 


KDE JÍST

Ve Vlachovicích doporučujeme restauraci Na Mýtě . Tu jsme navštívili i s naším cestovatelským blogem. Celý článek si můžete přečíst tady. V Újezdu zase doporučujeme hostinec U Maliňáků a ve Valašských Klobúkách restauraci Beseda. I sem jsme se už s blogem dostali, podívejte se na článek Beseda: hospoda, která se za historii nestydí

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

 

  • Do Vlachovic na dno přehrady

V okolí také najdete