HURÁ VEN!: s dětmi v Luhačovicích

Tato sezona bude barevná jako Jurkovičovy stavby, neposedná jako bublinky v naší minerální vodě a usměvavá jako luhačovické děti. HURÁ VEN! Takhle roztomile uvádí Luhačovice svůj nový projekt pro děti. Je hravý, barevný a bude vás bavit.


Doba trvání: 1 hodina až celé odpoledne
Náročnost: Snadná, vhodná pro rodiny i s malými dětmi
Délka trasy: Libovolná dle schopností

Hurá ven! mapa Luhačovice

Jak na to? Jednoduše. Nejlepší je začít na Infocentru v Luhačovicích. Tam si vyzvednete mapu nebo celý balíček s křídami, skákací gumou a létajícím talířem. Podle mapy pak vyrazíte na jednotlivá zastavení, sbíráte razítka, objevujete, hrajete si a dobře se u toho bavíte. Hurá ven! LuhačoviceHurá ven! vymyslela děvčata z IC Luhačovice, protože chtěla tak trochu „vyhnat děti ven“. A povedlo se jim to. 24 zastavení, na kterých sbíráte razítka, skáčete panáka, malujete na tabule v „Lázeňských galeriích“, hrajete si, poznáváte a zároveň hledáte tajný kód k pokladu. A u toho se zapotí i dospělí. Na 9 místech sbíráte razítka, jedno z nich dostanete i v autovláčku, který děti vozí Luhačovicemi.
S vyplněnou kartičkou se vrátíte zpět do infocentra a pokud jste správně luštili, dostanete zasloužený kousek pokladu. Hurá ven! Luhačovice trasaTerezie Bartoníčková z IC Luhačovice ale rodiče ujišťuje, že se nemusí ničeho bát: „Víme, že projít celou trasu zabere víc než jedno odpoledne, takže nemusíte mít všechna razítka. Tajný kód ale určitě vyluštit stihnete. Jenom se budete muset ptát místních.“
Hurá ven! by mělo v Luhačovicích fungovat rozhodně déle než jednu sezónu, místa budou postupně přibývat. Už teď jsou ale každý den všechny výletní sady s hračkami rozpůjčované a bude potřeba přidat nové. Vyhnat děti ven se tady docela povedlo.

Kde jíst

V Luhačovicích vřele doporučujeme novou kavárnu v Luhačovicích - Divadelní kavárna má i dětský koutek. Na zmrzlinu a svačinu se zase můžete stavit do Dětského ráje Hotelu Pohoda. A kam na oběd nebo na večeři? Hotel s restaurací Ambra má hned vedle terasy i dětské hřiště. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko

-------------------------------------------------------------------------------------------

Za redakční tým Zlínska a Luhačovicka

Lei La

 Foto: Milan Mikšík

  • HURÁ VEN!: s dětmi v Luhačovicích

V okolí také najdete