Držkovské skály: lezení v přírodě

Kousek od Zlína, u obce Držková, se nachází několik skal, na které se leze už od roku 1950. je to ideální místo, kde ve stínu stromů aktivně strávíte jeden z horkých letní dnů. Skály se totiž nachází v lesích hned na výjezdu z Držkové.

skály Držková mapa
Na mapě jsme vám vyznačili místo, kde můžete zaparkovat. Pořád je to ale soukromý prostor, tak prosíme, buďte ohleduplní k okolí.

Z parkoviště už je to jednoduché. Vydáte se přes louku (žluté šipky na mapě), po asi 1 km odbočíte do lesa, kde po 500 m dojdete k cíli. Na držkovských skálách si užijí začátečníci i ti zkušenější lezci.skály DržkováDOPORUČUJEME: Pokud nejste v lezení ještě úplně zběhlí, poptejte se na konzultaci ve zlínském horolezeckém centru Vertikon, kde se můžete nejen dovybavit, poradit se nebo případně sehnat parťáka, který vás doprovodí.Vertikon ZlínRady a vyznačené cesty najdete i v průvodci „Moravské skály - východní Morava“. Pokud jste začátečníci, v žádném případě se nevydávejte sami a vždy k sobě najděte zkušenějšího lezce, který vás naučí, jak se v takových místech pohybovat a chovat.Držková skály

KDE JÍST

Jestli budete po lezení potřebovat doplnit cukry, určitě se zastavte v Kašavě - ve vedlejší vesnici. Tady totiž najdete Cukrárnu u Šarmanů, kam si jezdí zahřešit hosté z širokého okolí. Na Držkové na restaurace raději nespoléhejte a dobře se zásobte z vlastních zdrojů. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete.

 

  • Držkovské skály: lezení v přírodě

    Držková

V okolí také najdete