Pěšky z Petrůvky do Luhačovic a zpět

S novou trasou jsme přišli na to, jak zkombinovat klid přírody i městské radovánky. Užijete si všechno - výhledy do krajiny, lázeňské oplatky i léčivé prameny. To je krása Zlínska a Luhačovicka - příroda, historie i architektura tu fungují v harmonii. Snadno vás o tom přesvědčíme. 

Cíl a start výletu: Petrůvka
Délka trasy: 10,5 km
Doba výletu: 3,5 h
Doporučujeme rodinám s dětmi a všem, kteří hledají rozmanitý celodenní programMapa výlet Petrůvka

Tentokráte výlet začneme na pomezí Valašska a Slovácka, v obci Petrůvka. Ta svým polohopisem a nadmořskou výškou (480 m) slibuje malebný kolorit výhledů do okolní krajiny. Ty vás budou provázet větší částí výletu. Cestou se napojíme hned na dvě významné trasy křižující Luhačovice – na okruh Dušana Jurkoviče a na Cyrilometodějskou stezku (Skalka nad Váhom /SK/ – Velehrad). Ochutnáme místní luhačovický poklad. Napijeme se z místního nejstaršího pramene – z Aloisky, vydáme se městem za lázeňskými oplatkami a vůní pražené kávy a užijeme si příjemné chvíle v největším moravském lázeňském městě. Dopřejte si odpočinek a naberte síly, výlet totiž v Luhačovicích nekončí, vracíme se zpět do Petrůvky. Odměnou vám budou výhledy z pastvin a malebná kopcovitá zakřivení.Pastviny na ValašskuPoklidná trasa kolem pastvinLuhačovicePohled na LuhačoviceLuhačovice výletDo korun stromůAloiska LuhačovicePramen AloiskaPetrůvka výletPastviny u Petrůvky

Kde jíst?

Luhačovice jsou plné skvělých míst, kde si dát vynikajicí oběd nebo voňavou kávu. Co byste řekli obědu v restauraci Republika (najdete v hotelu Radun) nebo restauraci Racek na lázeňské kolonádě? Na kávu a sladkou tečku vás pak pošleme do Divadelní kavárny, do Jizby Luhačovice nebo do Lázeňské pražírny. Doporučujeme si nechat nějakou kávu přibalit i s sebou. Doma za to budete rádi, uvidíte. 

Kam dál?

Už jste slyšeli o Zvukové mapě v Luhačovicích? Prostě si nasadíte sluchátka, vezmete do ruky telefon nebo přehrávač a jdete lázněmi. Cestou vám do uší vypráví Dušan Jurkovič, jak se mu dařilo s jeho stavbami, dr. Veselý si zase dělá starosti s rozvojem lázní, Janáček s uvedením Její pastorkyni. Nádherně zpracované rozhlasové hry jsou malými dramaty i veselými historkami, se kterými poznáte lázně zase trochu jinak. Unikátní zážitek a my rozhodně doporučujeme. 

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravili

Kristýna a Honza dezainers 

Naší inspirací je místo, kde žijeme. Ačkoli milujeme cestování po světě, okolí Valašských Klobouků je místem, kde jsme vyrůstali a prožívali své první výlety. Je to místo, které utváří náš pohled na svět kolem nás, umění, design, kulturu a životní styl.

 

  • Pěšky z Petrůvky do Luhačovic a zpět

V okolí také najdete