Běžecky z Otrokovic do Kvasic

Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu je jednou z nejznámějších běžeckých akcí v Otrokovicích. Koná se pravidelně začátkem listopadu a účastní se ho více než 300 startujících v různých disciplínách. Co vy? Přidáte se letos mezi běžce? Jestli ještě váháte, pojďte si s námi proběhnout část trati. Provětráte hlavu a uděláte si představu o náročnosti závodu. 

Vzdálenost: 12 km
Doba běhu: 60-80 minutBěh KvasiceZačínáme u modré lávky vedoucí přes řeku Moravu kousek od otrokovického přístaviště. Vyběhneme po cyklostezce směr Kroměříž. Není tu kde jinde odbočit, takže se nemusíte bát, že zabloudíte. Cyklostezka vede, kromě prvního kilometru, neustále podél řeky Moravy a dovede nás až k mostu, přes který přeběhneme do KvasicPůlmaraton KvasiceKudy v Kvasicích? Za značkou Kvasice odbočíte ihned vlevo, až doběhnete ke kostelu na malém náměstíčku vedle autobusové stanice. Tou proběhnete a dáte se první možnou cestou vpravo. Po cca 200 m naběhnete na hlavní cestu a odtud sledujte cedule směřující na Novou Dědinu.Půlmaraton OtrokoviceJeště ve Kvasicích začneme stoupat jediný kopec, který nás na trati čeká. V zatáčce pod statkem se vydáme rovně podél aleje stromů až do lesa, kde odbočíme vlevo a dáme si dlouhý rovný seběh dolů. Vynoříme se u hlavní cesty spojující Kvasice – Bělov – Otrokovice. Touto cestou doběhneme k Bělovskému jezu, před kterým jsme na začátku po cyklostezce odbočili. Nedoběhneme ale až k němu a vydáme se vpravo jedinou odbočkou, která je poblíž. Kolem studánky sv. Anny doběhneme k modré lávce, od které jsme vyrazili na začátku.

Šťastné cesty a nezapomínejte s námi sdílet své fotky na FB i Instagramu s hashtagem #zlinskoLuhacovicko


Výlet připravil

Adam Atarsia

Adam je tělem i duší sportovec. Tipy na akční výlety, u kterých něco nejen uvidíte a zažijete, ale taky si dáte trochu do těla, jsou v jeho režii. Ať už běh, kolo nebo lezectví, s Adamem se nudit nebudete.

 

  • Běžecky z Otrokovic do Kvasic

V okolí také najdete